TRNOVNÍK SRSTNATÝ-ROBINIA HISPIDA /20 SEMEN/

Kód: KER24
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Trnovník srstnatý patří mezi poměrně málo známé odrůdy akátu. Vystupuje jako střední keř nebo malý strom, který je charakteristický překrásnými, růžově fialovými květy s velice příjemnou vůni.Květy jsou 3-5 centimetrů velké a tvoří hrozny dlouhé až 20 cm. Kvete poměrně dlouho, květenství začíná v květnu a končí až v červenci, občas se stává, že kvete i podruhé, a to v srpnu..

*Celá rostlina je pokrytá červenými až tmavě hnědými chloupky, které jsou důvodem názvu rostliny. Rostlina v našich podmínkách dorůstá do výšky 1,5 – 2 metrů Rostlina je využívána jako solitéra nebo skupinová rostlina a v současné době patří mezi unikátní ozdoby zahrad. Výhodou je, že rostlinu lze výborně formovat, neboť velmi dobře snáší zástřih.Taktéž lze použít na bonsaj.

*Vyžaduje slunečné stanoviště nebo polostín, propustnou, spíše písčitou nebo hlinitě písčitou půdu. Nepotřebuje půdu bohatou na živiny. Výborně snáší sucho, nízkou vzdušnou vlhkost a vysoké teploty. Je v našich podmínkách mrazuvzdorná, bez problémů vydrží mínus 20 stupňů C, problém mu nečiní ani sucho či delší přemokření půdy.Plně mrazuvzdorná rostlina.

Balení obsahuje /20 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: