TŘAPATKA OKRASNÁ – GREEN EYES /280 SEMEN /

Kód: TER1
27 Kč
Skladem (5 ks)

Rudbeckia hirta syn. Echinacea hirta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třapatka rudbekie, echinacea okrasná GREEN EYES (zelené oči) patří mezi jednoleté rostliny, které vynikají zejména svou barevností a množstvím kultivarů. Jak naznačuje název – zelené oči, květ rostliny má zelený střed a žlutooranžové plátky Tuto rostlinu Vám nabízíme pro zpestření a zkrášlení zahrad, skalek nebo prostoru před ploty. U této rostliny pokud nedojde k výjimečným zimním podmínkám, tak na příští rok nám vyrostou nové rostlinky ze samo výsevu.

Rostlina vyznačuje hezkým květem, hodí se jako okrasná rostlina do zahrad nebo do vázy. Kvete v  červenci až říjnu a výhony s květy dosahují výšky 60-90 cm, Překrásné a 12-15 cm velké květy přitahuji oči jak svým tvarem, tak i barvou květů. Kvete postupně od července až do října.

Rostlina je nenáročná a dobře prospívá ve většině běžných, zahradních zemin. Půda by měla být raději vzdušná a dostatečně propustná. Vyhovuje ji slunečné až polostíne stanoviště. Dobře snáší sucho. Na konci podzimu seřízneme stonky na cca 15 cm.

Setba: semena do květináčků či do skleníku březen - duben, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy v červnu, venkovní setba semen přímo do půdy od května.

Rozestupy: 30 cm x 50 cm

Balení 0,3 gramů cca /200 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: