TŘAPATKA OKRASNÁ – GREEN EYES /280 SEMEN /

Kód: TER1
27 Kč

Rudbeckia hirta syn. Echinacea hirta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třapatka rudbekie, echinacea okrasná GREEN EYES (zelené oči) patří mezi jednoleté rostliny, které vynikají zejména svou barevností a množstvím kultivarů. Jak naznačuje název – zelené oči, květ rostliny má zelený střed a žlutooranžové plátky Tuto rostlinu Vám nabízíme pro zpestření a zkrášlení zahrad, skalek nebo prostoru před ploty. U této rostliny pokud nedojde k výjimečným zimním podmínkám, tak na příští rok nám vyrostou nové rostlinky ze samo výsevu.

Rostlina vyznačuje hezkým květem, hodí se jako okrasná rostlina do zahrad nebo do vázy. Kvete v  červenci až říjnu a výhony s květy dosahují výšky 60-90 cm, Překrásné a 12-15 cm velké květy přitahuji oči jak svým tvarem, tak i barvou květů. Kvete postupně od července až do října.

Rostlina je nenáročná a dobře prospívá ve většině běžných, zahradních zemin. Půda by měla být raději vzdušná a dostatečně propustná. Vyhovuje ji slunečné až polostíne stanoviště. Dobře snáší sucho. Na konci podzimu seřízneme stonky na cca 15 cm.

Setba: semena do květináčků či do skleníku březen - duben, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy v červnu, venkovní setba semen přímo do půdy od května.

Rozestupy: 30 cm x 50 cm

Balení 0,3 gramů cca /200 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: