SRDCOVKA NÁDHERNÁ Dicentra spectabilis /5 SEMEN/

Kód: SRD1
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Dicentra spectabilis

Detailní informace

Detailní popis produktu

SRDCOVKA NÁDHERNÁ je asi 80 cm vysoká trvalka s originálními růžově bílými květy ve tvaru srdce které okamžitě přitahují pozornost. Vynikající rostlina pro výsadbu pod stromy, vyniká v sousedství keřů v trvalkových záhonech, nádobách i jako solitéra. Srdcovka je oblíbenou trvalkou venkovských a lesních zahrad. Je mimořádně dekorativní, s výraznými květy ve tvaru srdce, zavěšenými na převislých stoncích, které vyrůstají uprostřed kapradinových listů. Modrozelené zpeřené listy po odkvětu odumírají a rostlina prochází obdobím klidu až do příští sezóny. Nápadné kompozice vytvářejí také s kapradinami a ozdobnou trávou. V trvalkových záhonech ji lze osadit poblíž jiných trvalek.

Pěstování:

Trvalka velmi nenáročná na pěstování. Nejlépe roste ve středně těžkých, mírně vlhkých půdách, zemina propustná, možno použít humusovitý substrát. Má ráda stinné nebo polo stinné polohy. Srdcovka je dlouhověká rostlina, může růst na jednom místě po mnoho let bez přesazování. Je plně odolná vůči mrazu.

Setba: semena vysévejte v březnu až dubnu do truhlíků v interiéru. První dva týdny udržujte teplotu 10-15 °C. Poté ponechte truhlíky asi 1 měsíc v chladné místnosti o teplotě 0-6 °C. Poté je přemístěte do světlé místnosti s teplotou 10-20 stupňů C. Podzimní výsev provádíme od září do listopadu. Vzrostlejší sazenice zasaďte do květináčů o průměru 8-10 cm. Na trvalé stanoviště je vysazujte v srpnu.

Rozestupy: 20 cm x 25 cm

Výška: 60-80 cm

Květenství: dle doby výsevu červenec až říjen

Balení 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: