ŠPENÁT MATADOR – VÝSEVNÝ PÁSEK 6 METRŮ – 200 SEMEN

Kód: VP1
39 Kč

Spinacia oleracea L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud nechcete se trápit nepřesným výsevem a následným protrháváním, tak máme pro Vás řešení. Nebudou Vás pak tolik bolet záda a rostlinky budou v krásných řádcích. Výsevný pásek s osivem zajistí jednoduchý a přesný výsev semen.

Délka výsevného pásku je 6 metrů a obsahuje 200 semen.

Odrůda špenátu MATADOR patří mezi celosezónní rostliny, tj. jak pro jarní, letní, tak i podzimní sklízen. Má silnou velkou rozetu, rostlina je polovzpřímená. Listy jsou velké a mají tvar oválu, jsou lehce zvlněné, spíše tmavě zelené a ze spodní strany světlejší. Listy narůstají rychle a rostlina jako taková velmi omezeně a pomalu tvoří semenné výhonky, které oslabují nárůst zelené hmoty. Odrůda je oblíbená zejména pro skutečnost, že listy i po zmrazení netratí své chuťové vlastnosti, a proto je používaná ke komerčnímu využití pro velkoplošné pěstování.

Tato odrůda velmi dobře snáší zimu a na jaro velmi rychle roste. Tato vlastnost je velmi důležitá, protože nám na jaro může poskytnout vitamín C (kterého hodně obsahuje) v přírodní podobě. Nezanedbatelný je také vysoký přírůstek hmoty, tudíž nemusíte kupovat špenát jako zmrazený polotovar, ale jej mít po většinu roku čerstvý. Taktéž jej lze vysazovat na velkých plochách, kdy rostlinu je možno využívat ke komerčním účelům.

 Setba: semena sadíme do skleníků od poloviny března do května, přímo do půdy od poloviny dubna do května. Letní výsev je od srpna do konce září. Nespornou výhodou je, že po naklíčení a vyrašení nemusíme rozsazovat a přetrhávat.

 

Setbu provádíme následujícím způsobem:

  1. Příprava povrchu – odstraníme kameny, vyrovnáme půdu, rozmělníme hrudky

  2. Vytvořte mělký, cca 1 – 1,5 cm hluboký žlábek, rozložte výsevní pásek a zakryjte vrstvou půdy. Pokud budete pásek střihat, tak vzdálenost mezi pásky by měla být 20–30 cm

  3. Vydatně zalévejte a udržujte vlhkost. Pro usnadnění klíčení půda by neměla proschnout.

 

Sběr: duben až červen a pak září až říjen

 Profesionální balení.

Balení obsahuje návod k použití i v podobě obrázků

BALENÍ 200 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Špenát
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: