SLUNEČNICE -HELIANTHUS ANNUS L./100 semen/

Kód: OKA40
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Slunečnice patří neodmyslitelně do našich zahrad a na balkony, kde jejich jednotlivé druhy jsou příjemným zkrašlením našeho prostředí a tvoří vždy zajímavý kontrast s ostatními rostlinami.Zde Vám nabízíme tu normální, která zkrašlovala vesnické domečky našich babiček a dědečků. Přes to, že existuje řada různých odrůd, mutací a barevných variací, táto je nejkrásnější. Má v sobě tu jednoduchou přírodní krásu. Dorůstá do 2 metrů výšky, má silný, rovný stonek, který se dál nevětví.

*Svou výšku se hodí zejména na záhony, k altánům či k plotu. Tato slunečnice má krásné, velké žluté květy s tmavým středem (nenechte se mást světlým terčem, ten tvoří zbytky sloupků, které když opadnou, odhalí tmavý střed). Květy jsou velké ( průměr květu je do 30 centimetrů) a obsahují mnoooho velkých a chutných semínek. A chutná semínka můžeme konzumovat nebo v zimě nabídnout ptáčkům, pro které jsou tato semínka vydatným zdrojem potravy.

Slunečnice, jak naznačuje jejích název, se květem (do ztěžknutí květu semeny a do zdřevnatění stonku) otáčí za sluncem tj, je heliotropní. Slunečnice jsou také vhodné k řezu a k sušení (ale sušíme pouze mladé květy) Vhodnou kombinací různých výškových odrůd dosáhneme efektu souvislé stěny z dlouze kvetoucími nádhernými květy. Má ráda slunné místo, úrodnou půdu a dobrou zálivku.

Balení/ 100 ks semen/ (10 g).

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: