SEMENA 4 RŮZNÝCH TYPŮ LICHOŘEŘIŠNICE VČETNĚ POPÍNAVÉ – NA ZAHRADU I NA BALKÓN /4X 25 SEMEN/

Kód: MAGELICH1
119 Kč
Položka byla vyprodána…

Tropaeolum majus a Tropaeolum nanum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro všechny, kteří neradí, nakupují, nechtějí hledat na různých místech a porovnávat ceny …..

Pro všechny, kdo mají malou zahrádku nebo chtějí jen trochu praktické a chutné přírody na balkón …..

I pro všechny ostatní …..

Máme pro Vás nabídku, která je uspokojí jak cenou, tak i kvalitou – 4 barevně  různé odrůdy lichořeřišnice, které bez problému vypěstujete sami.

 

Kdyby lichořeřišnice neměla tak atraktivní květy, jistě by patřila mezi zeleninu. Mladé listy, poupata, květy i plody mají velmi příjemnou kořenitou chuť, která připomíná chuť řeřichy nebo ředkvičky. Velké květy jsou jedlé, a tak mají nejen ozdobnou funkcí, ale mohou se stát netradiční ozdobou pokrmů. Pupeny a nezralá semena se nakládají do kyselého nálevu jako kapary, mladé výhonky a listy slouží jako koření. Tinktura ze semen a poupat je považována za přírodní antibiotikum. Lichořeřišnice také podporuje růst vlasů, brání jejich vypadávání.

Květy podporují chuť k jídlu, působí na vylučování trávicích šťáv v ústech a žaludku, přinášejí pocit uspokojení z jídla. Díky obsahu baktericidních látek pomáhají při vnitřních infekcích, zejména močových cest a ledvin, zvyšují celkovou obranyschopnost organismu. Obsah běžných živin (bílkoviny, tuky, sacharidy, vitaminy) v květech se příliš neliší od složení např. listové zeleniny. Lichořeřišnice má silné fytoncidní účinky srovnatelné s česnekem. Působí proti streptokokům a stafylokokům, výborně dezinfikuje při bolesti v krku, pomáhá i při zánětech močového měchýře. Lichořeřišnice má antibiotické, antivirové a antibakteriální účinky. Preventivně působí proti většině infekčních chorob. Výtažky z lichořeřišnice zvyšují obranyschopnost a celkově organismus posilují.  

 

Obsah balení:

  1. Lichořeřišnice větší – barevný mix vysoké odrůdy popínavé lichořeřišnice dorůstající do výšky 180 cm – 25 semen.
  2. Lichořeřišnice nízká – odrůda EMPRESS OF INDIA, překrásné červené květy, dorůstající do výšky 30 cm – 25 semen.
  3. Lichořeřišnice nízká – odrůda TOM THUMB, barevný mix sytě zabarvených květů, dorůstající do výšky 30 cm – 25 semen.
  4. Lichořeřišnice nízká – odrůda ALASKA, barevný mix pastelově zabarvených květů, dorůstající do výšky 30 cm – 25 semen.

 

Bližší informace na téma výsevu a pěstování zjistíte u jednotlivých druhů při samostatném prodeji. Pokud daný druh neprodáváme, tak vězte, že se jedná o standardní představitelé odrůd lichořeřišnice, které můžete pěstovat dle obecných návodů určených pro celou skupinu lichořeřišnic …… Nejedná se o přešlechtěné nebo zvláštní odrůdy, které potřebují nějakou zvláštní péči kromě kvalitní půdy, zálivky, slunce …. Prostě léty osvědčená a prověřená klasika. 

BONUS ZDARMA - součástí balení jsou originální označníky vysetých semen s obrázkem a názvem rostliny!

BALENÍ /4x25 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.035 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: