Rodinná směs bylinky mix na čerstvé listy – VÝSEVNÝ PÁSEK – 250 SEMEN

Kód: BNH9
Novinka Tip
39 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud nechcete se trápit nepřesným výsevem a následným protrháváním, tak máme pro Vás řešení. Nebudou Vás pak tolik bolet záda a rostlinky budou v krásných řádcích. Výsevný pásek s osivem zajistí jednoduchý a přesný výsev semen.

Délka výsevného pásku je 10 cm x 100 cm a obsahuje 250 semen.

 

Novinkou na našem trhu je rodinný mix bylinek na čerstvé zelené listy na výsevném pásku. Tato kompozice obsahuje semena rostlin pro běžné použití na saláty, přílohy, na chlebíčky …. Mimořádně bohatá směs listové zeleniny pro celou rodinu – prostě zdravá zelenina ke každodennímu využití. Mix obsahuje listový salát červený i zelený, rukolu, polníček a endivii (méně známá, ale velmi zdravá a organismu prospěšná bylina). Mix čerstvých listů je velmi vhodný na doplnění zeleninových salátů, doplněk k pečivu, příloha teplých i studených jídel, součást osvěžujících nápojů nebo jako jednoduchý a chutný bylinkový salát.

Stačí květináč, zemina a trochu péče v podobě zálivky. A již za pár týdnů se může naše kuchyně těšit na dodávku čerstvých listů či lodyh salátu červeného i zeleného, rukoly, polníčku a endivie. Ideální pro zimní a přechodná období, kdy máme nedostatek vitamínů a zelenina v obchodech je za vysoké ceny. Pásek se semeny této směsi lze celoročně použít a pěstovat v nádobách na okenním parapetu. Doporučuje se zejména v zimě, kdy je vysoká potřeba vitamínů. Listy rostlin rychle obrůstají, takže z jednoho výsevu lze získat 2-3 sklizně. První sklizeň listů se provádí po 3-4 týdnech, kdy dosáhnou výšky 8-10 cm.

Pěstování:

Setbu a pěstování provádíme následujícím způsobem:

  1. Příprava povrchu – odstraníme kameny, vyrovnáme půdu, rozmělníme hrudky

  2. Vytvořte mělkou, cca 0,5 cm plochu, položte výsevní pásek a zakryjte vrstvou půdy. Pokud budete pásek střihat (nebo použijete více pásků), tak vzdálenost mezi pásky by měla být 10–20 cm

  3. Vydatně zalévejte a udržujte vlhkost. Pro usnadnění klíčení půda by neměla proschnout.

 

Setba k domácímu pěstování je celoroční.

Venkovní výsev je březen–duben.

 

Balení obsahuje výsevný pás o rozměrech 10x100 cm.

250 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena bylinek a léčivek
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: