ŘEDKVIČKA ODRŮDA MILA/1200 SEMEN/

Kód: RED9
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Pro milovníky ředkviček nabízíme velmi populární odrůdu ředkvičky – odrůdu MILA. Odrůda patří mezi dlouhodobě pěstované odrůdy. Je oblíbena pro svůj pravidelný, podlouhlý tvar, vysoký výnos (kořen má délku 3,5 – 5,5 cm) a velkou odolnost vůči purchatění či jiným nemocem, které ředkvičky občas sužují. Jako téměř všechny ředkvičky lze tuto odrůdu pěstovat jak ve fóliovnících či na zahradě. Bulva je kulovitá, středně velká, kůrka je bílá. Dužina je matově bílá a šťavnatá, chuť je velmi jemná, nemá hořkou pachuť, jako mají některé odrůdy, když je kořen přerostlý.

*Jedná se ranou odrůdu, takže milovníky ředkviček velmi potěší krátké vegetační období, kdy se na sklizeň nemusí dlouho čekat. Ideální je k přímé spotřebě, do salátů, na chlebíčky či k masu. Vyséváme 2x ročně. Výhodou ředkviček je, že je můžeme na zahradě sklízet v době, kdy ještě vlastně žádnou zeleninu nesklidíme a při pozdním letním výsevu opět můžeme sklízet, kdy již žádná zelenina na zahradě není. Ideální odrůda pro trvalý přísun čerstvých ředkviček do Vašeho jídelníčku!

*Setba:do temperovaných skleníků či fóliovníků po celý rok, v netemperovaných polovina února až březenDo půdy semena sadíme přímo nejlépe od března do konce května, pro podzimní sběr vyséváme v srpnu

Rozestupy: doporučujeme při zahradním pěstování 15-20 cm x 2 – 3 cm
Pokud listy jsou příliš bujné, tak je nutno protrhat.


Sběr: konec od dubna do konce června, podzimní od září do konce října až listopadu
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 10 gramů cca 1200 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Ředkvičky
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: