ŘECKÉ OREGÁNO- DOBROMYSL /800 SEMEN/

Kód: ORGR1
29 Kč

Origanum vulgare hirtum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řecké oregano se na rozdíl od běžného vyznačuje pikantnější, intenzivnější chutí. Má zároveň drobnější lístky a jedná se o trvalku. Odvar z rostliny řecké oregano povzbuzuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení. Zároveň i působí protizánětlivě. Používá se jako koření do pizzy nebo do zapékaných jídel či omáček.  Daří se mu i na skalkách a suchých zídkách. Oregano je neodmyslitelnou součástí řecké kuchyně, používané do svěžích řeckých salátů a tradičního gyrosu. Vyznačuje se specifickou chutí a peprným aroma. Sklízí se kvetoucí nať, až rostlina dosáhne výšky 15 cm. Mladé lístky a špičky výhonků je možno otrhávat průběžně dle potřeby celé léto. Nejlepší je, když se oregano používá čerstvé.

Vysoký obsah tymolu usnadňuje odchod plynů ze střev, takže se hlavně využívá při poruchách trávení, nadýmání či křečích trávicí soustavy Je vynikajícím prostředkem na dráždivý kašel, usnadňuje vykašlávání, připravují se z ní kloktadla, vhodná je i k inhalacím při rýmě. Koupele s bylinným obsahem řeckého oregana celkově posiluje organismus a pomáhá při problémech se špatným prokrvováním tkáně. Koupele mají všestranné využití, jsou účinné i při slabém nachlazení, revmatizmu, kožních problémech. Silných antiseptických účinků je využíváno proti různým druhům plísní.

Pěstování:

Odrůda má ráda slunečné chráněné stanoviště a úrodnou písčitohlinitou půdu, nejlépe alkalickou, ale není podmínkou. Nemá ráda přílišné vlhko. Mrazuvzdornost rostliny je až do mínus 28°C.

Setba: do květináče březen až červen, sadíme do mini skleníku nebo „pod sklenici“ přímo do půdy na hloubku 0,5 centimetrů. Přímý výsev do půdy od konce května. Semena klíčí při teplotách 18-23°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení 15-25 dní. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesaďte do samostatných květináčků po 5 malých rostlinkách.

Rozestupy keřů: minimálně 40 cm x 20 – 25 cm

Květenství: od července do září, výška rostlin 25 – 30 cm, dobře se zastřihává

Balení 0,1 gramu cca/800 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena bylinek a léčivek
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: