ŘEBŘÍČEK OBECNÝ-Achillea millefolium/ 830 SEMEN/

Kód: OKA26
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Řebříček je trvalkou, která by měla být v každé zahradě, zejména pokud chcete pěstovat hezkou květinu a zároveň využívat její léčebné účinky. Řebříčky různých barev jsou u nás neoprávněně opomíjenou trvalkou, protože všichni známe pouze jako planě rostoucí, v bílé barvě. Oproti tomu barevné variace působí v trvalkových záhonech velmi dekorativně a lze je použít do smíšených výsadeb a přírodních zahrad. Vysazujeme jej na slunečné stanoviště, do zásadité, hlinito písčité zahradní zeminy. Toleruje i půdy sušší a horší kvality. Je mrazuvzdorný až do - 40°C!!!

*Řebříček je lidově nazýván "bylinný obvaz" pro svoji schopnost zastavit krvácení, mírnit bolest a vyléčit záněty. Kromě léčby poranění je řebříček doporučován pro uklidnění trávicího traktu, léčí zažívací potíže a menstruační bolesti. Dále je doporučován při stresu, nespavosti a úzkostných stavech. Řebříček obsahuje látku "tujon", která účinkuje jako sedativum a přirovnává se k působení marihuany. Řebříček je znám jako léčivá rostlina již po mnoho staletí. Legenda vypráví, že během trojské války zastavil Achilles krvácení u svých vojáků tak, že na rány přiložil listy řebříčku.

*Tato odrůda určitě přinese radost všem pěstitelům, jelikož lze používat jako zahradní okrasnou rostlinu, lze pěstovat na balkoně či terase, lze jej sušit a dělat z něj suché vazby. Dosahuje výšky 40-60 cm a jako řezaná květina ve váze vypadá efektně, zejména v barevných variacích.

*Setba do skleníku: květen až červen, venkovní výsadba předpěstovaných rostlin srpen až září

Květenství: červenec až září
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,3 gramu cca/830 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: