RAJČE SANMARO F1 ČERVENÉ, TYČOVÉ 85 SEMEN

Kód: GV1
Novinka Tip
59 Kč

Solanum Lycopersicum L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené rajče SANMARO F1 hybrid se zařazuje mezi středně pozdní rajčat. Vhodná pro skleník i venkovní pěstování. Charakteristické, válcovité, podlouhlé plody dosahují hmotnosti 120 g, plody mají jemné žebrování. Jsou krásně červené s vysokým obsahem dužiny. Dužina je pevná, kompaktní. Chuť je výborná, velmi sladká a aromatická. Jedna z nejlepších odrůd pro zavařování a sušení.

Typově a charakteristicky má velmi blízko k odrůdě San Marzano.

Využití: přímá konzumace, jako příloha k jídlům, jako salát, k běžnému zpracování nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace, také se používají k sušení a nakládání do oleje s česnekem. Často se užívá jako steakové rajče ke grilování. Výborné na polévky nebo omáčky.

Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i ve sklenících či fóliovnících. semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Pro výsev použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota půdy, dodržujeme teplotní rozpětí 20–25°C.

Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 22-25 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy – od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od poloviny května. Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 60 cm x 60-100 cm

Sběr: polovina července až říjen, dle výsevu a umístění

Balení 0,2 gr cca 85 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: