RAJČE ODRŮDA ROMA, TYČOVÉ /12 SEMEN/

Kód: 2562
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Lycopersicon lycopersicum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zajímavá červená odrůda rajčat  ROMA se řadí mezi rané až středně rané indeterminatní odrůdy rajčat, doba od oplodnění květů po zralé plody zraní je 75-85 dnů. Patří mezi vysoce plodivé odrůdy, kdy plody mají švestkovitý tvar. Plody jsou střední, velikosti kolem 8 cm, váhu kolem 90 gramů a mají sladkou chuť. Podlouhlý tvar umožňuje, že se velmi dobře krájí na plátky.

Plody jsou žluté přecházející do zlatavě oranžové, mají velmi chutnou a pevnou dužinu. Taktéž jsou velmi zajímavé, jako příloha k jídlům, jako salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování.

Jak naznačuje název, jedná se o rajče italského typu, odrůda je velmi oblíbena  pro svůj bohatý výnos, má málo semen, dobře se po spaření loupe a má  výjimečnou chuť a velmi široké a praktické využití: přímá konzumace, nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace, také se používají k sušení a nakládání do oleje s česnekem. Výborné na polévky nebo omáčky a patří mezi nejčastěji používané v Italské kuchyní.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 140 - 170 cm. Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících ale hlavně pokud máte větší kontejner, tak se dají pěstovat i na terase či balkonu. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 20-24 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května. Odrůda se vyznačuje vysokou odolností vůčí chorobám. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od konce května. Rozestupy: 60-80 cm x 80 -100 cm

Sběr: konec července až září

 

BALENÍ 12 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: