PAŽITKA ODRŮDA BOHEMIA/1100 semen/

Kód: ZP2
27 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Pažitka patří mezi trvalky, takže pokud Vám dobře zakoření, máte ji prakticky navždy. Je velmi oblíbenou dochucovací zeleninu. Odrůda BOHEMIA stojí za pozornost, protože tato odrůda patří mezi cenné kulinářské dodatky a vyniká svou ostřejší chutí, obsahuje řadu minerálních solí, mnoho vitamínů, zejména C a A, a také vyniká vysokým obsahem éterických olejů. Pažitka BOHEMIA má intenzívní zelenou barvu a tenké lodyhy. Dobře se rozrůstá, můžeme pak množit rozdělením trsu.

*Pažitka si vystačí s ostíněným stanovištěm, nicméně v případě, že ji umístíme na slunečném místě, tak se dočkáme silných a pevných stébel. Potřebuje úrodnou, vzdušnou spíše rašelinovou půdu, pH neutrální, Doporučujeme pro silný vzrůst rostliny před vysazením na zahrádce již vzrostlejších rostlin dat do půdy kravský hnůj. Na zimu není nutno zateplovat.Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

*Setba: přímo do půdy ve fóliovníku, několik semínek do jednoho důlku. Počátek období od konce března do konce května, od května přesazujeme již vzrostlejší trsy ven.

Rozestupy: 30 cm x 20 cm
Sběr: červen až říjen, mnoholetá rostlina, v dalším roce sběr již od začátku května
Balení 2 gramy cca 1100 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Pažitka
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: