Vážení zákazníci, S platností od 15.3.2020 dočasně pozastavujeme možnost nákupu na dobírku. Rozhodli jsme se na základě několika věcí. Zásilkovna přijímá na svých výdejních místech pouze platbu kartou a ne všichni naši klienti tento způsob platby používají, a zároveň se snažíme vyjít vstříct i zásilkovně a zrychlit způsob výdeje zásilek. Nevíme, jak se bude nadále vyvíjet situace budeme se snažit stále zachovat provoz našeho eshopu, doufáme ,že se jedná pouze o krátké opatření ,které jak jen to bude možné zrušíme. Věřím že nás pochopíte a podpoříte jsme s Vámi již 7 let Doplnění/16.3.2020/ : Vzhled vyhlášení karantény v ČR Vám prosíme o trpělivost z doručením Vašich zásilek. Budeme s ohledem na tuto situaci odesílat zásilky 1x2 týdně.Věřím ,že to pochopíte a přejeme nám všem pevné nervy a hlavně zdraví. https://blog.zasilkovna.cz/aktualni-situace/ Tým levnasemena.cz

PAOŘECH JASANOLISTÝ - Pterocarya Fraxinifolia /10 semen/

Kód: KER18
29 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu


Strom, kterého semena Vám nabízíme, patří mezi ořechovité a byl v Evropě až do 18. století neznámý. Dnes se vyskytuje velmi ojediněle a vždy je označován jako rarita. Paořech je zejména okrasou zámeckých parků zahrad a v Česku se vyskytuj ojediněle. Je původem z oblasti Kavkazu a severního Iránu.

Je ceněn zejména pro velmi efektní plody, které jsou okřídlené v prvním stádiu mají žluto zelenou barvu a tvoří podlouhlé klasy, které dosahuji délky až 50 centimetrů a vypadají jako visící fáborky!!!

Taktéž listy jsou efektní – jsou lichozpeřené, skládají se z 15 – 25 jednotlivých lístků, celý list dosahuje délky 40 cm. Na jaro jsou listy trávově zelené, postupem léta nabírají sytě zelenou barvu.Strom roste poměrně rychle, dosahuje v našich podmínkách 15- 20 metrů, ojediněle až 30 metrů.

Strom není náročný na půdu, nejvíce vyhovující je hluboká, vlhká půda, která obsahuje hodně živin. Preferuje slunečné stanoviště, pokud strom je dobře zakořeněný lze použít i na mokřejší podloží i na břehy okrasných parkových či zahradních jezírek.

Velkým kladem tohoto stromu je, že v našich podmínkách je plně mrazuvzdorný a bez problémů vydrží mínus do -29°C a nepotřebuje žádnou ochranu!!!

Tato vysoce dekorativní rostlina může být překrásnou ozdobou Vašich zahrad.
Mrazuvzdornádorná - 27°C.

BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: