PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY JALAPEŇO TAM JEMNÉ /10 SEMEN/

Kód: PAP487
25 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Capsicum annuum

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  1 000 – 3 500 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda JALAPEŇO TAM. Tato hodně plodivá odrůda byla vyvinuta Texas A & M University ve Spojených státech a je jemně pálivá,  má ale stejně jedinečnou chuť jako běžné Jalapeňo papričky. Tyto rostliny jsou o něco menší a jsou velmi odolné vůči chorobámJalapeňo patří mezi nejznámější druhy papriček a patří mezi široce využívané papričky. Většina Jalapenos nepatří mezi hodně pálivé, tato odrůda patří mezi jemné (mild odrůda). Tyto jalapenos mohou být použity čerstvé nebo řezané do kroužků pro nachos a jsou také vynikající v dušených polévkami či doplněk na pizzu.

Připravuje se z nich také velmi chutná salsa. Často se konzumují plněné masem nebo sýrem. Jedna z nejchutnějších odrůd pro přímou konzumaci i další zpracování. Pokud máte rádi chuť standardních Jalapeno, ale vadí Vám větší pálivost, pak tato odrůda je ideální pro Vás!Lusky papriček jsou asi 4-5 cm dlouhé a 2 cm široké. Tyto papričky Jalapeňo TAM mají běžné vegetační období – kolem 70 dnů. Vytváří mnoho květů. Stěny plodů jsou tlusté a vytvářejí silnou dužinu.

Rostlina dorůstá do výšky kolem 40 cm, výjimečně až 60 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou ve stadiu zralosti sytě červené barvy.Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.Pěstování:Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 22 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny.

Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů a také k praskání stěn plodů.

Může se také projevit strupovitost, ale ta není na závadu, pouze kazí estetický dojem. Dobře se pěstují ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, potřebuji dlouhý osvit, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 60 cm a plody dosahují 5 cm.

 

BALENÍ /10 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Mírně pálivé
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: