OKURKA MARKETMORE, SKLENÍKOVÁ, RANÁ, SALÁTOVÁ BIO EKO /90 SEMEN/

Kód: BNH7
Novinka Tip
59 Kč

Cucumis sativus L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda MARKETMORE je celosvětově známa odrůda, zde nabízíme certifikována semena v BIO kvalitě. Patří mezi vyhledávané, velmi dobře plodivé rané odrůdy (vegetační doba 50-60 dní) pro rychlené pěstování zejména ve sklenících (kde se ji daří nejlépe). Možno také vysadit na poli, ale později než běžné odrůdy.

Jedná se o odolnou odrůdu vůči většině nemocí či plísní, které okurky běžně napadají. Plody jsou 15–20 cm velké (vesměs jsou ale větší, do 25 cm), tmavě zelené s řídkou bradavičnosti. Okurky jsou výborné pro redukční diety, protože kromě velkého obsahu vody mají řadu minerálních složek jako draslík, vápník, hořčík a také řadu vitamínů. Chuť je vynikající a velmi dobře v letních měsících osvěží.

Odrůda se vyznačuje dobrou životností, velkým a rychlým přírůstkem zelené hmoty. Ideální pro pěstování je dobře vyhnojená půda, která není kyselá. Jako všechny okurky vyžaduje dostatek vlahy.

Okurka je ideální pro přímou konzumaci, do nápojů nebo do salátů (různé dipy mizérie, tzatziki …)

Setba: 2-3 semena do jednoho důlku, do hloubky 1-2 cm. Skleníkový výsev (studený skleník) od května, přímo do půdy od poloviny června

Rozestupy: 100 cm x 15 cm

Sběr: od července do konce září, dle doby výsevu

Výsev do hnízd po 2-3 semenech do hloubky 1-2 cm.

 

Balení 2 gr. /cca 90 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Okurky
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: