NEPÁLIVÉ OZDOBNÉ PAPRIČKY BAREVNÝ MIX /100 SEMEN/

Kód: 2746
Akce Novinka Tip
39 Kč –25 %
paprickyOzdobneMix1
39 Kč –25 % 29 Kč

Capsicum annum

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST: 0 (nula) SHU

Ozdobné papričky mix řadíme spíše mezi dekorativní papričky. Svým vzhledem patří mezi barevně velmi efektní papričky, kdy nejvíce dominantní jsou plody jednotlivých druhů ve svých fázích zraní, které se na keříku s tmavě zelenými výraznými listy velice dobře prezentují, protože můžeme pozorovat celou škálu barev plodů podle toho, jak dozrávají.

Jedná se o speciální, nepálivé odrůdy capsicum annuum, které v plodech nevytváří pálivý kapsaicin.

Plody se dobře vyjímají jako dekorace, protože keříky jsou malé a tím pádem se velmi dobře hodí do květináčů či balkonových truhlíků.

Plody mají klasický tvar chilli papriček a jsou 4-6 cm dlouhé. Jelikož rostlina mají mnoho plodů, tak plody vytvářejí na rostlině řadu mnohobarevných chocholů. Při postupném a nesourodém zrání barvy plodů přecházejí od zelené přes žlutou a oranžovou až po konečnou červenou barvu. Určitě vydrží déle, než jakékoliv řezané květiny, možno pěstovat doma, na balkonu, na zahradě …..

Rostlina dorůstá do výšky mezi 20 cm až 40 cm, šířka keře dosahuje 20-30 cm.

Rostlina patří mezi velmi dobře pěstitelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 15 dnů. Semena namočíme ve vodě na cca 24 hodin. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 22 - 25 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Semena lze taktéž vysévat přímo do půdy, ale až nejdříve koncem května, spíše v červnu, na hloubku di 1 cm. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. Přesazujeme, když rostlina má 2- 4 pravé listy. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme – vhodné je hnojivo FOCUS CHILLI. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu.

BALENÍ 0,5 gr /cca 100 SEMEN/

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Paprika
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: