Mračňák abutilon, pokojový javor mix /60 SEMEN/

Kód: KLONIK1
Novinka Tip
39 Kč

Abutilon hybridum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše babičky pro tuto vděčnou a krásnou rostlinu používaly označení pokojový javor (listy se velice podobají listům javoru) nebo pokojový topol, protože druhy a kultivary mračňáku se u nás pěstují určitě více než sto let. Tento dobře pěstovatelný mnoholetý keř patří k velmi atraktivním pokojovým rostlinám a opětovně se stávají módním hitem. Poměrně velké květy připomínají zvonky a často si je zaměňujeme s některými kultivary ibišků. Pokud nemáte v zimě přetopený byt a rostlina je umístěna poblíž okna, tak v podstatě může kvést celoročně. Květy mračňáku mohou být až 6 cm velké, barevná škála je velká - od bílé po růžovou, lososovou, žlutou, oranžovou, červenou a vínovou.

Rostliny kvetou od června do října, často i v ostatních měsících roku. Rostlina je dlouholetá a pokud se o ní budeme starat, tak může vyrůst třeba i metr a více a potěší nás krásnými květy.

 

Setba a pěstování:

Sadíme do kypré humusovité půdy smíchané s kompostem a příměsí písku. Sadíme položením na povrch podloží a překryjeme jemnou vrstvou půdy, max. 1 mm vysokou. Podloží by mělo být vlhké, nikoliv mokré, občasně jemně rosíme. Nejlepší období pro výsev je březen až červen, pak srpen až září.

Rostliny nejčastěji kvetou v období od června do října, ale květy se mohou za vhodných podmínek objevit i v ostatních měsících roku. Listy jsou neopadavé a zdobí keříky celoročně. Při správné péči jsou to dlouhověké rostliny dorůstající někdy značných rozměrů. V pokoji mračňák umístíme na velmi světlé místo s trochou přímého slunce. Od jara až do pozdního podzimu zaléváme minimálně. Pokojová teplota je pro pěstování mračňáku ideální, v zimě nesmí teplota klesnout pod 10 °C. V době kdy rostlina kvete, tak vyžaduje časté rosení. Během léta můžeme Mračňák pěstovat i venku, umístění v polostínu. Na jaře lze rostliny přesadit ( jednou za 2-3 roky), nejlépe po předchozím ořezu, lépe pak tvoří výhony, rostlinu lze dobře tvarovat. Pří přesazení vyměníme větší část substrátu a na dno nádoby přichystáme drenáž z vrstvy keramzitu nebo střepů z květináčů. Při přelití nebo nadměrném přesušení rostliny mohou opadávat listy či poupata.

 

Balení 0,3 gramy cca 60 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: