LOTOS INDICKÝ ČERVENÝ NELUMBO RED BALI /2SEMENA/ - Nelumbo nucifera

Kód: LO7
49 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme Vám LOTOS INDICKÝ ČERVENÝ NELUMBO RED odrůda RED BALI . Nabízená varianta má velké ČERVENÉ květy které mají sytější červenou barvu než běžná červená odrůda. Lotos indický (Nelumbo nucifera) patří mezi starodávné mystické vodní rostliny a ve vhodných podmínkách dožívá mnoha let. Semena jsou více než 1 cm velká, těžká s velmi odolnou slupkou, dokážou vyklíčit i po stovkách let. Tato nádherně kvetoucí rostlina má světlozelené listy, které jsou na hladině nebo vyčnívají z vody. Na listech neulpívá voda – dochází k takzvanému lotosovému efektu, který je v současné době využíván v nano technologiích – konkrétně ve výrobě látek odpuzujících vodu. Stonek může být až 150 cm dlouhý.

Semeníky jsou velké, po vysušení zdřevnatí a používají se k dekorativním účelům.

V řadě kultur se používá při náboženských obřadech, v jihovýchodní Asii se semena a oddenky používá na přípravu řady různých jídel. Je to mokřadní rostlina, která se dá u nás pěstovat obdobně jako leknín. Lotos je ideální do zahradních jezírek, lze pěstovat samostatně ve vysoké nádobě - akváriu v interiéru, ve skleníku, kde nemrzne.

Rostlina by měla být na slunečném místě. V případě pěstování v nádobě je možno lotos v létě umístit venku. Na zimu je nutno přenést do světlé místnosti, kde by teplota neměla klesnout pod 15 stupňů Celsia.

Pěstování lotos

Návod k pěstování:

Slupku semene lotosu je třeba před výsevem narušit protože povrch semen pro vodu téměř nepropustný – vhodný je k tomu smirkový papír.

Bez toho úkonu semeno nevyklíčí. Lze také částečně ořezat slupku, ale to doporučujeme pouze velmi zkušeným pěstitelům. Věnujte prosím bedlivou pozornost tomu, ze kterého konce rostlinu smirkujete či ořezáváte. Při příliš hlubokém narušení může dojít k poškození semínka a tím k jeho znehodnocení. Následně vložíme do vody. Ideální teplota je zpočátku 27–28 °C, kdy tato teplota zaručuje velmi rychlý růst rostlina. (teplota  vody  by neměla klesnout pod 20 °C).

Důležité je také osvětlení tj. intenzita a délka osvitu. Po dostatečném narušení slupky semena do 24 – 36 hodin zdvojnásobí ve vodě svůj objem. Pokud se takto nestane, slupka je nedostatečně narušena a je třeba jej osmirkovat více a opětovně ponořit do vody. Po vytvoření prvního listu je vhodné rostlinu zasadit, buď do bahnitého substrátu, nebo do štěrku (jaký se používá do akvárií). Celou rostlinu vložte do nádrže (akvárium, jezírko) s výškou vodní hladiny alespoň 30 cm.

Pokud používáte jako substrát akvarijní štěrk, lze lotos pěstovat také v akváriu s rybičkami. Postupně jak bude rostlina růst, bude potřebovat větší prostor a občasné přihnojení, v akváriu s rybičkami není třeba.

BALENÍ 2 SEMENA

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena lekníny a lotosy
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: