KUSTOVNICE CIZÍ - goji Lycium barbarum /120 SEMEN/

Kód: KE1
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

KUSTOVNICE CIZÍ je původem z Číny a její plody spolu s kustovnicí čínskou (lycium chinensis) se obecně v Číně nazývají GOJI (gou qi zi, go ji). Rozdíl je v tom, že kustovnice cizí má větší keř (2 – 3 metry), čímž dosáhneme většího výnosu a také větší plody. Keř je trnitý, kvete od července do září, květy jsou světle fialové a hezky voní. Plody dozrávají od srpna až do konce listopadu, jsou červeno oranžové barvy. Plodit začíná 2 - 3 rokem od zasetí.

Plody konzumujeme čerstvé, lze je dobře sušit či zpracovávat na marmelády, luhovat jako čaj, použít do závinů či jiných laskomin.

V čínské medicíně se používá od nepaměti a plody (nejen) jsou součástí řady směsí se širokým použitím: proti závrati, posiluje zrak, zlepšuje soustředění a vitalitu, proti migrénám, posiluje imunitu, významný antioxidant, snižuje krevní tlak a dobře působí proti cukrovce. Má vysoké podpůrné účinky při řadě dalších civilizačních nemocí jako je třeba astma nebo jaterní potíže. Plody se označují jako superpotravina, která obsahuje nejvíce karotenoidů ze všech plodin, obsahují 18 aminokyselin, betasisterol a řadu mikroelementů, stopových prvků a vitamínů. Působí proti volným radikálům a „špatnému“ cholesterolu. Preparáty a šťávičky z kustovnice jsou velmi drahé a jak je známo, nejlepší je bez jakékoliv úpravy, protože si plod zachová nejvíce zdraví prospěšných látek.

Pěstování:

Odrůda má ráda slunečné stanoviště a úrodnou půdu, vyžaduje stabilní vlhko, ale ne přemokření. Nejlépe ji prospívá bohatá, kompostová, provzdušněná půda s dostatkem vlahy.

Setba: do květináče březen až červen, sadíme do mini skleníku nebo „pod sklenici“ přímo do půdy na hloubku 0,5 centimetrů

Rozestupy keřů: minimálně 35 cm x 35 cm

Květenství: od července do září, výška rostlin 200 – 300 cm, dobře se zastřihává

 

Balení 0,1 gramu cca 120 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena stromů a keřů
Hmotnost: 0.008 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: