IBÍŠEK SIMPLY LOVE-(Hibiscus tronium /20 SEMEN /

Kód: KER35
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišky paří mezí keřovité rostliny, které díky svým pěkným a hlavně hojným květům patří do bytu či každé okrasné zahrady. Tento druh pochází s Asie s Afriky.

Odrůda simply love vydrží teploty maximálně do mínus 5 stupňů C, proto je vhodná k domácímu pěstování a k letnímu slunění na zahradě či balkoně. Pokud chceme pěstovat venku, v květináči, tak před příchodem mrazíků přeneseme do místnosti s minimální teplotou 12 stupňů C. Rostlina má také menší rozměry, protože dorůstá výšky 60 cm a šířky kolem 40 cm.

Nejlépe se mu daří na slunečném místě, má rád propustnou a humózní půdu. Rostliny dobře snášejí občasné proschnutí substrátu, nedoporučujeme přelívat, raději pravidelně sprašovat.

Běžné hnojení ukončíme koncem srpna, protože nové výhonky pak nestačí dostatečně zdřevnatět. Jinak se jedná o nenáročnou rostlinu, která přinese mnoho radostí a množství květů potěší každé oči.

Klíčení semen: před výsevem namočíme semena na 48 hodin v teplé vodě kolem 28°- 32° C, vodu pravidelně co 10-12 hodin obměňujeme na čerstvou, teplou vodu. Klíčíme v miskách nebo květináčích v rašelině smíchané s kompostem v poměru 1:1. Optimální je pH 5,8 - 6,8. Semínka lehce (tak 1 mm) přikryjeme sporadicky zeminou, semínka by měla prosvítat substrátem.

Nádobu přikryjeme sklem, občasně rosíme, pozor na přemokření, mohlo by dojít k uhnití semen. Rostliny lépe klíčí ve tmě, proto dáme na teplé tmavé místo a rostliny denně kontrolujeme. Udržujeme optimální teploty pro klíčení, tj . 25-27 ° C, týká se to teploty substrátu. Rostlinu přesazujeme, až kmínek začne dřevnatět, což je kolem 5-6 týdnů od vyklíčení. Klíčení obvykle trvá 15 až 30 dnů.

Balení 20 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: