Vážení zákazníci, S platností od 15.3.2020 dočasně pozastavujeme možnost nákupu na dobírku. Rozhodli jsme se na základě několika věcí. Zásilkovna přijímá na svých výdejních místech pouze platbu kartou a ne všichni naši klienti tento způsob platby používají, a zároveň se snažíme vyjít vstříct i zásilkovně a zrychlit způsob výdeje zásilek. Nevíme, jak se bude nadále vyvíjet situace budeme se snažit stále zachovat provoz našeho eshopu, doufáme ,že se jedná pouze o krátké opatření ,které jak jen to bude možné zrušíme. Věřím že nás pochopíte a podpoříte jsme s Vámi již 7 let Doplnění/16.3.2020/ : Vzhled vyhlášení karantény v ČR Vám prosíme o trpělivost z doručením Vašich zásilek. Budeme s ohledem na tuto situaci odesílat zásilky 1x2 týdně.Věřím ,že to pochopíte a přejeme nám všem pevné nervy a hlavně zdraví. https://blog.zasilkovna.cz/aktualni-situace/ Tým levnasemena.cz

IBÍŠEK ACETOSELLA RED SHIELD-Hibiscus acetosella/10 SEMEN/

Kód: KER36
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišky paří mezí keřovité rostliny, které díky svým pěkným  květům patří do bytu či každé okrasné zahrady. Tento druh pochází s Asie s Afriky.  Hibiscus acetosella lze do bytu jen a jen doporučit, protože je menší a velmi dobře snáší suchý vzduch.

Odrůda Acetosella Red Shield vydrží teploty maximálně do mínus 1 stupňů C, proto je vhodná k domácímu pěstování a k letnímu slunění na zahradě či balkoně. Pokud chceme pěstovat venku, v květináči, tak před příchodem mrazíků přeneseme do místnosti s minimální teplotou 12 stupňů C. Rostlina  dorůstá výšky 100 cm a šířky kolem 40-50 cm.

Listy raší poměrně pozdě, nicméně pak rostou rychle a keř je obalen mladými, purpurově kaštanovými listy, které postupně nabírají tmavě fialově zelenou až červeně černou barvu s odstíny mědi. Květy této barevné variace jsou světle červené a dosahují velikosti 7-10 centimetrů. Doba květenství je kolem 3 měsíců – od července do října. Mladé keře kvetou již prvním rokem – 12 – 16 týdnů po vyklíčení!
Běžné hnojení ukončíme koncem srpna, protože nové výhonky pak nestačí dostatečně zdřevnatět. Jinak se jedná o nenáročnou rostlinu, která přinese mnoho radostí a množství květů potěší každé oči.


Klíčení semen: před výsevem namočíme semena na 24 hodin v teplé vodě kolem 28°- 32° C, vodu pravidelně co 10-12 hodin obměňujeme na čerstvou, teplou vodu. Klíčíme v miskách nebo květináčích v rašelině smíchané s kompostem v poměru 1:1. Optimální je  pH 5,8 - 6,8. Semínka lehce (tak 1 mm) přikryjeme sporadicky zeminou, semínka by měla prosvítat substrátem. Nádobu přikryjeme sklem, občasně rosíme, pozor na přemokření, mohlo by dojít k uhnití semen. Rostliny lépe klíčí ve tmě, proto dáme na teplé tmavé místo a rostliny5denně kontrolujeme.  Udržujeme optimální teploty pro klíčení, tj . 22-27 ° C, týká se to teploty substrátu. Rostlinu přesazujeme, až kmínek začne dřevnatět, což je kolem 5-6 týdnů od vyklíčení. Klíčení obvykle trvá 15 až 30 dnů.

Balení 10 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: