IBÍŠEK ACETOSELLA RED SHIELD-Hibiscus acetosella/10 SEMEN/

Kód: KER36
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišky paří mezí keřovité rostliny, které díky svým pěkným  květům patří do bytu či každé okrasné zahrady. Tento druh pochází s Asie s Afriky.  Hibiscus acetosella lze do bytu jen a jen doporučit, protože je menší a velmi dobře snáší suchý vzduch.

Odrůda Acetosella Red Shield vydrží teploty maximálně do mínus 1 stupňů C, proto je vhodná k domácímu pěstování a k letnímu slunění na zahradě či balkoně. Pokud chceme pěstovat venku, v květináči, tak před příchodem mrazíků přeneseme do místnosti s minimální teplotou 12 stupňů C. Rostlina  dorůstá výšky 100 cm a šířky kolem 40-50 cm.

Listy raší poměrně pozdě, nicméně pak rostou rychle a keř je obalen mladými, purpurově kaštanovými listy, které postupně nabírají tmavě fialově zelenou až červeně černou barvu s odstíny mědi. Květy této barevné variace jsou světle červené a dosahují velikosti 7-10 centimetrů. Doba květenství je kolem 3 měsíců – od července do října. Mladé keře kvetou již prvním rokem – 12 – 16 týdnů po vyklíčení!
Běžné hnojení ukončíme koncem srpna, protože nové výhonky pak nestačí dostatečně zdřevnatět. Jinak se jedná o nenáročnou rostlinu, která přinese mnoho radostí a množství květů potěší každé oči.


Klíčení semen: před výsevem namočíme semena na 24 hodin v teplé vodě kolem 28°- 32° C, vodu pravidelně co 10-12 hodin obměňujeme na čerstvou, teplou vodu. Klíčíme v miskách nebo květináčích v rašelině smíchané s kompostem v poměru 1:1. Optimální je  pH 5,8 - 6,8. Semínka lehce (tak 1 mm) přikryjeme sporadicky zeminou, semínka by měla prosvítat substrátem. Nádobu přikryjeme sklem, občasně rosíme, pozor na přemokření, mohlo by dojít k uhnití semen. Rostliny lépe klíčí ve tmě, proto dáme na teplé tmavé místo a rostliny5denně kontrolujeme.  Udržujeme optimální teploty pro klíčení, tj . 22-27 ° C, týká se to teploty substrátu. Rostlinu přesazujeme, až kmínek začne dřevnatět, což je kolem 5-6 týdnů od vyklíčení. Klíčení obvykle trvá 15 až 30 dnů.

Balení 10 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: