HRACHOR VOŇAVÝ ZAKRSLÝ ODRŮDA PINK CUPID BÍLO RŮŽOVÝ-LATHYRUS ODORATUS /20 SEMEN/

Kód: OPK9
29 Kč –6 %
HRACHOR VOŇAVÝ ZAKRSLÝ ODRŮDA PINK CUPID BÍLO RŮŽOVÝ-LATHYRUS ODORATUS /20 SEMEN/
29 Kč –6 % 27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*LATHYRUS ODORATUS  je popínavě rostoucí popínavá jednoletá rostlina s krásnými květy, které velmi příjemně a silně voní. Zde máme novinku – zakrslou odrůdu PINK CUPID, která se vyznačuje malým vzrůstem (rostliny mají kolem 20 cm), bohatým květenstvím a příjemnou vůní. V komerčním využití se éterické oleje z květů používají pro výrobu parfémů. Tato odrůda má velmi hezké bílo růžové květy.

*Pokud  máte prosklený balkon, tak Vám vytvoří opravdu koutek opojné vůně. Taktéž se vyznačuje poměrně dlouhou dobou květenství, protože kvete od dubna až do září (podle výsevu).

*Rostlina dokáže hezky provonět terasu či část zahrádky, využívá se i do květinových vazeb, ideální je jako balkónová rostlina do paneláku.

*Pokud si do květináčů nasadíte několik barevných odrůd, budete mít krásně barevný a voňavý balkon.  Také se využívá do květináčů na pergoly. Může růst v podstatě v každé půdě, nejlépe ji prospívá bohatá, provzdušněná půda s dostatkem vlahy a vápníku.

*Ideální je polostín nebo slunečné stanoviště. A lze využít i jako řezanou květinu do vázy, kde květy vydrží 5-7 dnů

Pěstování:

Odrůda má ráda slunečné stanoviště až polostín. Může růst v podstatě v každé půdě, nejlépe ji prospívá bohatá, kompostová, provzdušněná půda s dostatkem vlahy a vápníku. Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě. Sadíme 2-3 semena do jednoho důlku.

Setba: do květináče únor až březen, přímo do půdy duben až květen, jednoletá rostlina, sejeme více semínek do jednoho důlku na hloubku 1-2,5 centimetrů

Rozestupy: 8 cm  x 8 cm

Květenství: dle doby výsevu konec dubna až září, výška rostlin do 20 cm

Balení 2 gramy cca 22 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných popínavých květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: