HRÁCH SETÝ CUKROVÝ ODRŮDA CAROUBY, TYČOVÝ /100 SEMEN/

Kód: NH4
32 Kč

Pisum satuvum L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyčová odrůda CAROUBY patří mezi cukrové odrůdy hrachu setého. Středně pozdní odrůda s vegetační dobou 75-80 dní. Rostliny dosahují výšky 150-160 cm. Velmi chutné lusky dlouhé 10-11 cm neobsahují vlákninu a mohou se jíst celé spolu s velmi sladkými semeny. Velké lusky jsou vyplněné masivními a sladkými kuličkami hrášku.

Lusky se konzumují buď čerstvé, nijak neupravované (jsou nejlepší, sladké a šťavnaté) nebo stejně jako fazolové lusky, které projdou dušením v páře, ve vodě nebo osmažené na másle (na pánvičce). Velmi dobře se hodí pro zmrazování. Tento druh je oblíben dětmi pro svou sladkou chuť.

Odrůda je ideální pro zeleninové saláty, polévky, restované přílohy, k vaření...  Vhodné se na výrobu kaší a krémů nebo jako příloha k masu.

Pěstování

Pěstujeme jako všechny běžné druhy hrachu. Hrách setý je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Nemá rád přemokřenou studenou půdu. Možno pěstovat jak na záhoně, tak i v květináčích na balkoně či terase. Při záhonovém pěstování doporučujeme postupný výsev – úroda nám bude dozrávat postupně. Vyžaduje oporu – tyčky, provazy ….

Setba: semena do skleníku od března do dubna, Semena lze vysévat také přímo do země v druhé polovině dubna do května. Výsev na hloubku 1-2 cm.

Rozestupy: 30-40 cm x 3-4 cm

Sběr: červen–červenec, při postupném výsevu až srpen

Balení 30g /cca 100 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Hrášek
Hmotnost: 0.03 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: