EUKALYPTUS CITRÓNOVÝ - Eucalyptus Citriodora/15semen/

Kód: KER40
35 Kč

Eucalyptus citriodora

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Eukalypty patrí mezi stále více oblíbené rostliny jak pro domácnost, tak i zahradu. Eukalyprus citrónový patří mezi druhy, které doporučujeme k domácímu pěstování, protože tento druh snese narázově teploty maximálně do mínus 5 stupňů C, takže pouze v období od pozdního jara do časné ho podzimu jej můžeme mít na balkónu či terase.Silice, se vypařují z dlouhých kopinatých listů rostliny při kontaktu se vzduchem oxidují, očišťují okolní ovzduší od choroboplodných zárodků a zanechávají příjemnou, jemně kořeněnou vůni s nádechem citrusu a exotiky. Komerčně se rostlina využívá jak v kosmetice tak i v medicíně.

*Eukalyptus obsahuje řadu léčivých složek, které napomáhají k léčení mnoha onemocnění, kdy např. . extrakt z listů se používá jako velmi účinný prostředek při léčbě: astmatu ,senné rýmy, bronchitidy, kataru horních cest dýchacích, při zánětech, hypertenzi, revmatických onemocněních, očních či kožních nemocích. Bývá také využíván jako přírodní repelent proti molům a komárům. Kvete od června do srpna a pěstovaný v květináči na okenním parapetu je velmi dekorativní. Z eukalyptových se vyrábí ústní voda. Ve formě tinktury se používají k léčbě střevní chřipky a při onemocněních močového měchýře. Eukalyptový olej je také součástí mnoha léčivých mastí určených k léčbě revmatických nemocí, pohmožděnin, vymknutých kloubů, natažených a natržených svalů a při bolestech svalů a kloubů.

*Eukalypty patrí mezi stále více oblíbené rostliny jak pro domácnost, tak i zahradu. Eukalyprus citrónový patří mezi druhy, které doporučujeme k domácímu pěstování, protože tento druh snese narázově teploty maximálně do mínus 5 stupňů C, takže pouze v období od pozdního jara do časné ho podzimu jej můžeme mít na balkónu či terase.Má rád hodně slunce a kryté místo, , dobře snáší i polostín. Nároky na zeminu nemá nijak zvláštní, preferuje neutrální až mírně kyselou půdu, nesnáší nepropustné, jílovité a překyselené půdy.Pěstitelsky se jedná o naprosto bezproblémovou neopadavou rostlinu, který lzee velmi dobře na začátku jara zastřihávat. Při přesazování dbejte na to, abyste nepoškodili kořeny.Zimuvzdorný do - 5 stupňů C

Balení obsahuje/15 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: