EUCALYPTUS CINEREA, BLAHOVIČNÍK, SILVER DOLLAR TREE/20 semen/

Kód: 2NT7
Akce Novinka Tip
49 Kč –20 %
eukaliptus popielaty f
49 Kč –20 % 39 Kč

Eucalyptus cinerea

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eucalyptus cinerea patří mezi nejvíce oblíbeně odrůdy eukalyptů. Jedná se o neopadavý strom (u nás spíše keř), který v našich podmínkách dorůstá do výšky 2-3 metry. Listy mají kulatý tvar a modro zelenou barvu se stříbřitým nádechem, proto vzniklo laický název SILVER DOLLAR TREE. Větvičky mají velmi dekorativní vzhled a používají se ve floristice.

Je dle popisných zdrojů odolný proti suchu a mrazu až do mínus 12 °C, ale nejčastěji se pěstuje jako přenosná sezonní rostlina. Eukalyptus má rád slunečné stanoviště nebo polostín, ale velmi dobře snáší rozptýlené pokojové světlo.

Silice eukalyptu se vypařují z dlouhých kopinatých listů rostliny a při kontaktu se vzduchem oxidují, očišťují okolní ovzduší od choroboplodných zárodků a zanechávají příjemnou, jemně kořeněnou vůni s nádechem citrusu a exotiky. Komerčně se rostlina využívá jak v kosmetice tak i v medicíně. Extrakt z listů se používá jako velmi účinný prostředek při léčbě: astmatu, senné rýmy, bronchitidy, kataru horních cest dýchacích, při zánětech, hypertenzi, revmatických onemocněních, očních či kožních nemocích. Bývá také využíván jako přírodní repelent proti molům a komárům.

Řada zdrojů doporučuje před výsevem semena nejdříve na 10 hodin namočit do vody a následně v chladničce stratifikovat – teplota kolem 5 °C, doba stratifikace 2-3 týdny. Substrát pro výsev by měl být propustný, sterilizovaný, Použijeme výsevní substrát, kokosové vlákno (briketu, drcené vlákno) nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, který by měl být stále mírně vlhký nikoliv mokrý. Semena se vysévají na substrát a jen lehce se zamáčknou. Doba klíčení je 3–8 týdnů.

Zálivka by měla být pravidelná, rostlina nesmí být ani suchá, ani přemokřená. Na zimu můžete zálivku mírně omezit. Je možné lehce přihnojovat hnojivem pro pokojové rostliny.

Nároky na zeminu nemá nijak zvláštní, preferuje neutrální až mírně kyselou půdu, nesnáší nepropustné, jílovité a překyselené půdy. Rostlinu lze velmi dobře na začátku jara zastřihávat. Při přesazování pozor na kořeny, špatně snáší poškození.

Balení obsahuje/20 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: