Dýně bezšupková Olga /20 SEMEN/

Kód: TYKOL1
Novinka Tip
29 Kč

Cucurbita pepo L. var.oliefera

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dýně bezšupková Olga patři u nás mezi netradiční dýně. Používají se také přívlastky holozrnná, bezslupkatá, nahá či olejná, latinský název je Cucurbita pepo, var. oleifera. Je zvláštní tím, že její semena nevytváří osemení, „slupku“. Místo něj mají pouze tenounkou blanku. Proto semena jsou ideální k přímému konzumu – nemusí se pracně vyloupávat ze slupky. Navíc semena dýní jsou velice zdrava, obsahují řadu vitamínů a prvků posilujících zdravý růst vlasů a nehtů.

Dužina této odrůdy je chuťově velmi dobrá. Dužina má hladkou texturu a je oranžová. Táto odrůda je kromě bezpracných zdravých semínek vhodná pro přípravu polévek, dezertů a koláčů.

Nesporným kladem této odrůdy je také fakt, že ji lze skladovat po poměrně dlouhou dobu.

Pěstování je velmi jednoduché, ale vyžaduje dostatek vlahy (nikoliv přemokřenou půdu) a kompostovou půdu bohatou na živiny. Výborně se této odrůdě daří na slunečném místě.

Jedná se o výnosnou odrůdu, která získala celosvětovou popularitu.

Setba: s ohledem na to, že semena nemají semennou slupku, doporučujeme předpěstování jednotlivých semen v samostatných květáčcích nebo tabletách typu JIFFY. Do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 12 do 25 stupňů C.

Rozestupy: 150 cm x 150 cm

Sběr: začátek září až konec října, dle výsevu a zraní

 

Balení 4 gramy cca 20-22 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: