CIBULE ZIMNÍ SEDMILETÁ BAJKAL SEČKA/150SEMEN/

Kód: CIB1
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Nabízíme Vám semena velmi chutné odrůdy CIBULE ZIMNÍ SEDMILETÁ BAJKAL. Zimní naťová cibule je původem ze severovýchodní Asie. Mrazuvzdorná, běžně jako dvouletá, ale s ohledem na mrazuvzdornost často pěstována jako vytrvalá cibule s velmi jemnou chutí. Pokud cibuli zimní pěstujeme, jako trvalou rostlinu, tak necháme v klidu přezimovat a již při teplotách těsně nad nulou raší mladé listy, použitelné v kuchyni.

*Vysazujeme ji na slunné stanoviště, propustné zahradní zeminy. Po 2 -3 letech pěstování trsy rozdělíme a tím zmladíme. Rostlina oproti běžné zimné cibuli má až 75 cm dlouhou nať zeleno modré barvy. Tloušťka bílé a dlouhé cibulové části je do 2,5 cm, cibulová část je souměrná, válcovitá.  Využívá se celoročně k řezu natě a jako velmi raná lahůdková cibule, vhodná na svazkování.

*Nejrozšířenější použití je do různých salátů, pro výrobu pomazánek, do polívky, pro grilování, pro zapékaná jídla, na vařené brambory či jinou ozdobu jídel. Nebo jen tak na čersvý chleba s máslem. Takže kromě kořínků lze využít 100% rostlinné hmoty.Oproti cibuli kuchyňské má až 5x× větší obsah vitaminu C a díky obsahu fytoncidů a silic příznivě ovlivňuje trávení a obranyschopnost organismu. Působí proti nachlazení, kašli a potížích zažívacího traktu. Dále obsahuje oproti běžné cibuli vitamín A a zvýšený obsah vitamínů B1 a PP.

 

*Setba: semena sadíme přímo do půdy od dubna do července, rozsazujeme dle doby setí od června do září

Rozestupy po rozsazení:  30 cm  x  15-20  cm

Sběr:   duben až červen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 0,3 gramu cca 150 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Cibule
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: