CELER ŘAPÍKATÝ ODRŮDA GIANT PASCAL/1000 SEMEN/

Kód: CEL70
27 Kč
Položka byla vyprodána…

Apium graveolens L. var. Dulce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme v současné době vynikající odrůdu celeru – GIANT PASCAL. Je zajímavý tím, že kloubí dohromady vlastnosti celeru řapíkatého a listového. Tento druh je velmni zdravý, listy a stonky obsahují řadu vitamínů jako je vitamín C, provitamin A, vitamin K a E, dále vitaminy skupiny B a kyselinu listovou. Je ceněn pro svou výjimečnou chuť, dietetické a podpůrně léčebné účinky. Rozdíl je v celkové stavbě celé rostliny, protože nevytváří velkou bulvu, ale tělo je koncentrováno do tlustých řapíků a listů. Tato odrůda vytváří silné řapíky, které jsou pevné a dosahují 20 i více cm. Listy na řapících vytvářejí chocholy listů, což usnadňuje jejich sběr. Jedná se o dvouletou rostlinu, která dosahuje výšky 30-40 cm. Použití je široké, hodí se ke konzumu za syrová, lze jej využít jako koření do polévek, omáček, salátů, masa a dalších jídel. Pro zpracování a konzumaci používáme jak listy, tak řapíky.vybělené listovní stopky.

Kromě chuťových vlastností je používán v zdravé výživě, protože obsahuje řadu zdraví prospěšných silic, má močopudné účinky, příznivě ovlivňuje látkovou výměnu a povzbuzuje chuť k jídlu. Také je součástí řady diet. Obsahuje karoten, draslík, sodík, vápník, fosfor, železo, hořčík a jiné. Jeho specifickou chuť a vůni vytváří éterický olej. Celer řapíkatý posiluje činnost ledvin. Podporuje činnost pohlavních žláz. Je vhodný při artritidě, revmatismu a dně. Taktéž při nervových slabostech, neboť snižuje množství stresových hormonů a tím uklidňuje nervy. Lze používat jak čerstvý, tak zmrazený či sušený. Při pěstování má menší nároky než klasický celer, vyhovují mu půdy humózní, hlinité i těžší, spíše vlhčí.

Setba: truhlíková setba od konce února až konec května, přímo do půdy od poloviny března do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic v polovině května až polovina června. Semena jen lehce přisypeme půdou. Při pěstování sazenic se vyhýbáme poklesům teploty pod +5 ° C po dobu několika dnů po sobě, mohlo by to způsobit, že rostliny by mohly mít sklon k vybíhání do květu v prvním roce pěstování. Sběr od srpna do konce listopadu, dle výsevu.

Rozestupy: 30 cm x 40 cm

Balení 0,5 gr /cca 1000 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Celer
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: