CELER NAŤOVÝ ŘAPÍKATÝ - ODRŮDA NUGET, KADEŘAVÝ /500 SEMEN/

Kód: NBR
27 Kč

Apium graveolens L. var Dulce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Raná odrůda celeru řapíkatého NUGET (vegetační období 70 – 80 dnů) má rychlý přírůstek zelené hmoty. Stonky jsou světle zelené, vzpřímené, má stojaté, kadeřavé listy a s ohledem na velké množství prospěšných látek patří mezi cenné odrůdy celeru. Celery obsahuji vitamíny C, B1, B2, B6, E a beta-karoten, dále mnoho minerálních prvků, jako železo, draslík, hořčík, vápník, fosfor, hořčík, zinek, mangan a řadu éterických olejů. Tyto látky jsou velmi prospěšné pro náš zažívací trakt, močové cesty a působí proti revmaticky.

Listové řapíky můžeme konzumovat a syrova (bez tepelného zpracování mají největší obsah prospěšných látek) nebo jako doplněk salátů, polévek nebo vařené jako chřest.

Tato rostlina je ceněná pro možnost dalšího zpracování, mražení, sušení a dlouhé uchovávaní, velice vhodná pro přímé použití.

Tato odrůda preferuje slunečné stanoviště, úrodnou propustnou půdu. Velice dobře snáší mrazíky, jako dvouletá rostlina přezimuje bez problémů.

Setba: truhlíková (skleníková) setba na hloubku 1-1,5 cm, od konce února až konec dubna, přímo do půdy od poloviny května do konce června, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic v polovině května až polovina června. Semena jen lehce přisypeme půdou.

Rozestupy: 30 cm x 40 cm

Sběr: polovina srpna až listopad, do prvních mrazíků

BALENÍ OBSAHUJE NÁVOD V PODBĚ OBRÁZKŮ.

Balení 0,5 gramu cca 500 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Celer
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: