BROKOLICE CALEBRESE NATALINO / 300 SEMEN/

Kód: BR74
29 Kč

Brassica  botrytis var. cymosa

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brokolice již léta patří k základům zdravé výživy a stala se tak nedílnou součástí běžně konzumované zdravé stravy i součástí četných diet nebo očistných programů. Brokolice CALABRESE NATALINO je středně pozdní odrůdou, která vytváří velké, tmavě zelené růžice.

Díky obsahu minerálních solí, vitamínů a proti nádorovým vlastnostem je brokolice cennou zeleninou, jejíž pěstování je jednodušší než pěstování květáku. Možno ji také pěstovat po plodinách sklízených v červnu.

Odrůda vhodná jak pro přímé použití (tepelné zpracování párou), tak i pro další zpracování (konzervace, zmrazení). Obsahuje řadu vitamínů (B, C a K), preferuje se ve zdravé výživě a kyselina listová obsažena v rostlině, která pomáhá metabolizovat železo, je velmi prospěšná pro lidí trpící anémií. Obsahuje také řadu antioxidantů.

Tuto odrůdu lze pěstovat jak venku tak i ve skleníku, praktikuje se výsev pro jarní a letní sběr. Rostlina preferuje slunné místo, přiměřenou zálivku a půdu bohatou na humus.

Výsev pro jarní sběr: do skleníku (pod krytem), v březnu, výsadba sazenic duben až květen, venkovní výsadba je v květnu.

Výsev pro letní sběr: do skleníku (pod krytem), březen až duben, výsadba sazenic koncem května, venkovní výsadba je v červnu, nebo koncem června po sebraných plodinách jiné zeleniny

Sadíme do sponu 40 - 50 cm x 50 cm

Semena sejeme do hloubky 1,5 cm

Sběr podle doby výsadby je červenec až říjen

 Balení 1 gram /cca 300 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: