Blahovičník- EUCALYPTUS MELLIODORA /20 SEMEN/

Kód: KER29
35 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Jako všechny eukalypty pochází z Austrálie a Tasmánie a vyznačuje se košatou stavbou. Tento druh řadíme mezi stromy, které ve své domovině dorůstají výšky 20 metrů. Patří mezi rychle rostoucí, proto je třeba stromek zastřihávat resp. zaštipovat. Není s tím problém a lze jej dobře tvarovat. Patří mezi odrůdy oblíbené medvídky Koala, které konzumují pouze listy různých druhů eukalyptů.

*Jako všechny rostliny z řady eukalyptů má blahodárné účinky na dýchací ústrojí, protože vylučuje řadu léčivých aromatických látek. Proto je vhodný jako dekorace do prostor, které využívají osoby trpící alergiemi či astmatem.Kvete velice intenzívně a v době květenství je pokrytý přikrývkou bílých květů. Dekorativní jsou také listy i kmen, který se vlivem světla postupně vybarvuje do červena. V našich podmínkách dorůstá do výšky 2 metrů, lze formovat a vytvářet bonsai.

*Druh je zvláštní tím, že má dva druhy listů, kdy mladé rostlině vyrůstají kulaté stříbrozelené listy a na dospělé a vzrostlé rostlině vyrůstají podlouhlé zelené listy. Pokojová teplota ve velmi vhodná, preferuje chladnější místo v pokoji s dostatkem světla bez přímého slunce.Zálivku potřebuje pravidelnou, mladé rostliny raději rosíme rozprašovačem, v zimním období zálivku omezíme a přeneseme do chladnější místnosti s teplotou 4 - 6°C, snese ale i 15°C.V létě je možno vystavit rostlinu na terasu či balkon. Škůdci eukalyptus napadají jen velmi zřídka, v našich podmínkách v podstatě vůbec. V našich podmínkách pěstujeme jako domácí rotlinu.

Balení obsahuje/20 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: