Blahočet- ARAUCARIA HETEROPHYLLA ( syn. EXCELSA) /10 SEMEN/

Kód: KER32
35 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento nádherný blahočet je endemitem z ostrova Norfolk, který se nachází mezi Austrálií, Novým Zélandem a Novou Kaledonií. Patří mezi rostliny, které byly na zemi již v době dinosaurů.  V současné době je rozšířen i do řady jiných teplých oblastí světa, v Středomoří se pěstuje jako venkovní okrasný strom. Ve volné přírodě je to statný jehličnan. Vzhled stromku i tvar jehlic u tohoto druhu araucarie  se mění s věkem rostliny - proto její druhový název v češtině znamená ''různolistý''. Rostlina je celkově velice vzhledná a je vkusným doplňkem každého interieru.


Semena jsou čerstvá, připravena ke klíčení, protáhlého tvaru, 2 – 3 cm velká, mají ale kolem sebe blánu (křídlo), takže celé semeno je velké jako kovová dvacetikoruna.

Šišky mají efektní a vysoce dekorativní vzhled, jsou jako větší vejce a vejdou se do ruky.Rostlina je také velice krásná jako bonsai.

V Česku je tento blahočet velmi dobře známý jako pokojová rostlina. Pěstuje se už takřka na celém světě, kde jsou vhodné podmínky. Krásný exemplář se nachází v botanické zahradě v Brně. Při dostatku světla je to nenáročná rostlina, která upřednostňuje vlhčí vzduch, ale snáší i sušší bytový vzduch. Na teploty nemá zvláštní nároky, jen v zimě je vhodné teplotu snížit na 15°C. Snáší dobře polostín, ale po navyknutí na přímé slunce je tento blahočet schopný růst i na přímém slunci venku. Snáší také lehké mrazíky, ale jen na krátkou dobu, takže když rostlinu venku zapomeneme a bude krátký mrazík do -1°C, tak by to rostlina měla přečkat bez úhony. Pokud má rostlina dostatečně zdřevnatělý kmen, tak je ještě odolnější, ale dlouhodobý pobyt v  teplotě pod -5°C  rostlinu zahubí.


Pěstování:
Araukárie vyžaduje světlé stanoviště bez přímého slunce. Přes léto ji můžeme umístit venku na polostinném místě. Nesmíme ji přelévat, protože pak opadá a zůstane jen kmen s holými větvemi.

Přezimuje v chladu a v této době se minimálně zalévá.
Udržujeme stálou, mírnou vlhkost, často rosíme, nebo sprchujeme pouze měkkou vodou. Je dobré araukárii zalévat dešťovou nebo převařenou vodou, protože tvrdá voda, která obsahuje vápenaté ionty, jí škodí. Tmavé místnosti se suchým vzduchem jsou pro pěstování araukárií nevhodné.
Pokojová  a balkonová rostlina, vhodná pro zimní zahrady, celoroční pěstování
Hnojení:
Pro zdravý růst Araukárii přihnojujeme v létě každé tři neděle vápenatým hnojivem.

Přesazování:
Přesazujeme jen zřídka do výživného, humózního a propustného substrátu s pH okolo 5.

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.015 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: