BÍLÁ STRELICIE-STRELITZIA NOCOLAI, /8 SEMEN/

Kód: OKA39
39 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu


*Představujeme Vám bílou odrůdu strelitzie – STRELITZIA NIKOLAI (strelicie natalská). Rostliny strelitzia patří mezi nádherné rostliny - má neobvyklé květenství a na celém světě se jí říká rajský květ. Rostlina roste v Africe a je nezvykle odolná a lehce se adoptuje do různých podmínek. Své pojmenování získala na počest manželky krále Jiřího III., Charlotty von Meklenburg-Strelitz.

*Strelitzie jsou dlouholeté, stále zelené trvalky, které vynikají zejména nápadnými květy. Ve své domovině vyrůstají do výšky i několika metrů, v našich podmínkách kolem 150 cm. Také má charakteristické velké listy a zajímavá semena – semeno má připevněnou na slupce oranžovou jakoby bavlnku.

*U nás se pěstuje jako pokojová rostlina s možnosti letnění.
Květy jsou vhodné k řezu a do květinových vazeb, dlouho vydrží, protože dochází k postupnému popouštění květů, které vytváří charakteristický, 15 cm velký chochol jako u papouška. Květy jsou občas v nabídce květinářství, ale jsou velmi drahé.

*Má ráda světlo, není ji třeba proto v létě stínit. Potřebuje dostatek živin (minimálně je nutné měsíční přihnojování, raději častěji, vhodný je granulovaný kravský hnůj) a prostornější květináč. Vhodné podmínky jsou nutné pro bujné květenství. V zimě rostlina preferuje chladnější stanoviště (teploty okolo 14 - 17 °C, minimálně však 12°C).

*Před klíčením je nutno semena namočit na 24 hodin do vlažné vody, následně vyséváme do propustného substrátu, vhodné je kokosové vlákno nebo lehká humózní zemina. Teplota pro klíčení je kolem 24- 26°C. Je nutno zachovat stabilní vlhkost, teplotu a osvit. Pokud semena klíčíme povrchově, po vyklíčení je vhodné kořínek zasadit do substrátu směrem dolů a pouze jemně přisypat substrátem.

ROSTLINA JE MNOHOLETÁ-PĚSTUJEME POUZE V KVĚTINÁČI.

Balení obsahuje 8 semen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: