BAZELA - ŠPENÁT POPÍNAVÝ MALABARSKÝ 15 SEMEN

Kód: BNH4
Novinka Tip
49 Kč

Basella alba

Detailní informace

Detailní popis produktu

BAZELA BÍLÁ je popínavá rostlina a původem je z jižní a jihovýchodní Asie a její výhonky dosahují až 10 metrů.  Pěstuje se jako listová zelenina a běžně se vyskytuje pod názvem MALABARSKÝ ŠPENÁT, se které se sklízí listy.  V zemích původu se pěstuje jako trvalka a jako okrasná rostlina, u nás se květináč s rostlinou se musí přes zimu uskladnit doma. Používá se i jako léčivka – vykazuje antibakteriální a protiplísňové účinky., Rostlina má řadu barevných kultivarů a je velmi populární v asijské kuchyni. Křupavé listy obsahují cenné vitamíny A, B a minerály jako vápník a železo, je významným zdrojem zdravé vlákniny. Chuťově jsou listy lehce kyselé, používají se do salátů nebo dušené, jako klasický špenát.

Ve středoevropských podmínkách je nutné předpěstovat sazenice, které se vysazují na záhon v květnu. Rostlina vyžaduje slunné závětrné stanoviště, humózní lehkou půdu a dostatek tepla a vláhy. Pro pnutí je potřeba jí poskytnout oporu. Čerstvé listy se mohou postupně otrhávat po celé léto. Vyžaduje slunečné stanoviště, max. polostín.

 Setba: před výsevem je třeba semena namočit o vody na 10-15 hodin. Semena do skleníků, resp. teplého pařeniště vyséváme v březnu, přímo do půdy v květnu.  Venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy – od konce května. Semena sejeme na hloubku 0,5 cm.

Rozestupy: 30 cm x 30 cm

Sběr: průběžně červenec až konec září, dle výsevu a umístění

Balení 0,5 g, tj. cca 15 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Špenát
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: