Bazalka červená-Ocimum basilicum /250 semen/

Kód: BL16
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bazalka červená je aromatická bylinka s jemnou bylinkovou vůní. Bazalka červená je jednoletá rostlina a je lehce citlivější než běžná odrůda bazalky. Bazalka červená dorůstá do výšky 30  - 40 cm. Má krásné fialové květy a větší listy než klasická bazalka. Listy jsou velmi dekorativní tmavě purpurové barvy, která přechází až do černé. Výhodou je celoroční pěstováni v květináči, kdy vždy můžeme mít čerstvou bazalku po ruce.

Jemná bylinkové aroma dělá z této odrůdy neuvěřitelného pomocníka v kuchyni. Listy bazalky červené se hodí hlavně k dochucení ryb a jiných mořských plodů. Taktéž čerstvé nebo i sušené podrcené listy jsou velmi vhodné do zeleninových ovocných salátů, omáček, ke zvýraznění chutě sýrů a masitých jídel. Oproti bazalce citronové má více léčivých látek, proto se v léčitelství používá k léčbě různých dýchacích neduhů a zlepšuje trávení,  čaj  určitě dobře udělá našemu žaludku či dýchacím cestám. Taktéž je znám její antidepresivní a posilující účinek

Nať se sbírá v době květu tak, že ji seřežeme kolem  10 cm na zemí tak, že část listů se ponechá na rostlině, takto lze sklízet 2x až 3x ročně. Suší se ve stínu nebo při umělém sušení za teplot do 40 °C. Nicméně nejlepší je čerstvá, sušená má menší aroma.

Potřebuje více slunce a také více tepla. Proto jí spíše doporučujeme pěstovat v květináčích na okenním parapetu.

 

Jako vhodný substrát můžeme použít humózní a dobře propustnou půdu, pro dobrou drenáž můžeme použít směs substrátu s perlitem.

Setba: přímo do půdy, nejlepší je období březen – červen, pro domácí pěstování výsev je možný kdykoliv v průběhu roku

Rozestupy: 25 cm x 30 cm, nejsou ale nutné, možné setí na plochu

Sběr: venkovní červen až září, doma po celý rok, dle vysázeníBalení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 0,5gram cca 250 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena bylinek a léčivek
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: