ASIMINA TRILOBA, PAW-PAW, BANÁN SEVERU / 2 SEMENA/

Kód: ASIM1
79 Kč

Muďoul trojlaločný

Detailní informace

Detailní popis produktu

ASIMINA TRILOBA, PAW-PAW, BANÁN SEVERU – to jsou názvy neobvyklé rostliny, která se stává součástí našich zahrad a velmi chutné plody součástí našeho jídelníčku. Jeho původ je v severní Americe – proto také jeden z názvů je banán severu nebo indiánů. Je plně mrazuvzdorný, snáší teplotu až do – 22°C (některé zdroje uvádějí -25 až – 28 °C). Květy jsou voskově fialové.
Plody Ovoce mají exotickou směs chutí, kde se střídá banán, ananas a mango. V jednom trsu může být až 9 plodů. Velikost plodů je různá, od 10 do 500 g, cca 10-leté stromky mají ovoce i 700 g. Plody asiminy jsou charakteristické svou vysokou nutriční hodnotu a plody patří botanicky k bobulím. Obsah vody je poměrně nízký -  75%, což je srovnatelné s banány. Svou výživovou hodnotou převyšující plody broskví, jablek, hroznů a také je převyšují v množství vitamínů, minerálních látek (železo, vápník), aminokyselin a kalorií. Taktéž obsahují antioxidanty. Plody zrají postupně a nepravidelně. Zrající plody na rostlině nejprve změknou a až pak začnou vydávat intenzivní vůní – tak poznáme, že jsou vhodné ke sběru jak pro přímou konzumaci nebo další zpracování chuť je, dužina je krémovitá, obvykle žluté-oranžové barvy. Vyjídá se lžičkou.
Asimina má ráda hlubší až hlubokou propustnou zeminu s dostatkem živin a vláhy), ale velmi dobře snáší těžší půdy s Ph 5,5 až 7. Stanoviště slunečné až polostín. Přestože květy mají  jak samčí tak i samičí fázi, tak asimina není samosprašná (pouze některé šlechtěné odrůdy), proto je potřeba mít alespoň 2 rostliny.

Balení 2 SEMENA/

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté stromy a keře
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: