ARISAEMA SPECIOSUM /10 SEMEN/

Kód: OKA41
39 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu


*Rostliny rodu ARISAEMA patří v České republice mezi raritní, ale postupně se stávají rozšířenější, zejména díky svému vzhledu je stále více vyhledávaná běžnými pěstiteli. Rostliny se vyznačují zajímavými květy, listy, semennými palicemi, které mají tvar podélného hroznu s bobulemi, které se v době zrání přebarvují od zelené přes sytě oranžovou do červené. Také hlízy jsou zvláštní. Prostě takové raritky.ARISAEMA SPECIOSUM, nazývaná také Cobra Lily se ve volné přírodě vyskytuje od, severovýchodní Indii a jihozápadní Číny. Rostlina patří mezi větší, má od 50 do 60 cm. Vysoce efektní květy vynikají květním toulcem, který je zbarven purpurově hnědými svislými pruhy, květy vydrží až měsíc.

*Rostlina je i vysoce efektní po odkvetení, způsobují to hezky zbarvené okázalé listy – prostě vypadá, jako byste rostlinu přenesli přímo z džungle. Na podzim listy uvadnou a živiny se zatáhnou do hlízy, která s každým rokem zvětšuje.V případě venkovního pěstování stanoviště by mělo být spíše v polostínu, chráněné před větrem s ohledem na velké listy, které by mohl vítr polámat. Půda bohatá na živiny, vlhká (nikoliv přemokřená), propustná, neutrální.

Jedná se o celkem relativně odolný druh, při zateplení, a pokud hlízy jsou 10-15 cm pod povrchem je mrazuvzdorní do zóny 6. Běžně se ale hlízy zazimují v bezmrazé místnosti v teplotách kolem 5 stupňů Celsia


Balení/10 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: