ZELÍ HLÁVKOVÉ ČERVENÉ ODRŮDA GRANITA/135 SEMEN/

Kód: ZE1
25 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Červené hlávkové zelí odrůda GRANITA patří mezi rané odrůdy s rychlým růstem, kdy doba mezi výsevem a sklizni je 75-90 dnů. Vyznačuje se intenzívně červenou až purpurovou barvou, kulatou, tvrdou, jak již název naznačuje, hlavou, která je tvrdá již ve fázi časného rozvoje. Průměr hlavy se pohybuj v rozpětí 12 – 17 cm, váha se pohybuje v rozmezí 1 – 2 kg. Košťál je velmi krátký.Hlava je kompaktní, patří rozměrově mezi menší. Její výraznou předností je to, že hlávka nepraská, tudíž se zelí neznehodnocuje. Odrůda GRANITA patří mezi kvalitativně nejlepší odrůdy červeného zelí a hlavy lze dlouho uchovávat bez jakékoliv konzervace se zachováním chuťových vlastností.

*Červené zelí má trochu pikantnější chuť než zelí bílé a má velmi významné místo v české kuchyni. Používá se jak v čerstvém stavu, tak i tepelně upravované. Červené zelí je významným zdrojem vitamínů (E, K, B1, B2, B6, C,), řadu minerálů a zdraví prospěšných prvků (sodík, draslík, magnezium, vápník, železo, zinek, fluor, fosfor, chlor, jod), dále karoteny, biotin a kyselinu pantenovou.Červené zelí vyžaduje slunečné stanoviště, středně těžkou, humusovou půdu (neutrální až zásaditou), která je bohatá na živiny. Půda by mela být dostatečně vlhká.

*Setba do skleníku březen duben (ideální teplota pro klíčení je 15-20 stupňů C), výsadba předpěstovaných rostlin (když má rostlina rozvinuté listeny a jeden pravý list) od poloviny května

Setba přímo do půdy: od počátku května
Rozestupy: 50 cm x 50 - 60 cm
Sběr: červenec až září

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,5 gramu cca/135 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelí a kapusta
Hmotnost: 0.015 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: