TOP RAJČE ODRŮDA PURPLE RUSSIAN PLUM/10 SEMEN/

Kód: RC38
26 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme Vám velmi jeden z největších hitů ze světa rajčat z poslední doby – tyčovou odrůdu PURPLE RUSSIAN PLUM.

Tato odrůda původem z Ukrajiny je charakteristická krásnou purpurově červenou barvou plodu a plody ve tvaru švestky, které jsou velmi odolné proti popraskání. Dužina této odrůdy je purpurově červená, je šťavnatá a vyznačuje se sladkou chutí.
Keře patří mezi středně vysoké – dosahují 140 – 160 centimetrů Plody jsou velmi chutné, šťavnaté, masité a dosahují velikosti 7 až 10 cm, váhu v rozpětí 140- 170 gramů a s ohledem na váhu plodů vyžadují podporu. Doba zraní plodů u této odrůdy je kolem 80 dnů.

Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících ale hlavně pokud máte větší kontejner, tak se dají pěstovat i na terase či balkonu! Doporučujeme zaštípnout na 1 až max. 3 výhony.

Odrůda je velmi oblíbena pro svůj bohatý výnos, má málo semen, dobře se po spaření loupe a má výjimečnou chuť a velmi široké a praktické využití: přímá konzumace, nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena sadíme na sazeničky pro venkovní výsadbu od poloviny března do poloviny dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - polovina května až polovina června. Použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota, dodržujeme teplotní rozpětí 20 - 25°C. Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 50-60 cm x 90-100 cm

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: