RYBÍZOVÉ RAJČE CURRANT SWEET PEA RED/20 SEMEN/

Kód: RC42
29 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Tato odrůda se svou velikosti téměř neliší od původních, divokých rajčat, kdy plody dosahovaly velikosti většího rybízu. Odrůda je známa jako mikro rajčata nebo „lžičková rajčátka“, protože jsou tak malé, že je lze pohodlně nabírat lžičkou. Nicméně tato odrůda byla záměrně pěstována, aby skloubila malé plody s nevšední chutí, kdy tato odrůda patří mezi slaďoučká rajčata a děti je přímo milují.Tato tyčová odrůda je charakteristická krásnými, maličkými kulatými, červenými plody, kterých je velmi hodně, asi tak 20 – 30  na trsu, jsou sladké a mají hezkou červenou barvu. Rajčat je na hroznech mnoho, dosahuji velikosti ¼ nejmenších cherry rajčátek a váha plodů se pohybuje mezi 2-5 gramy. Dužina této odrůdy je červená. Plody jsou velmi chutné, šťavnaté, Keříky jsou středně vysoké a dosahují výšky 120 cm. Doba zraní plodů je kolem 65 dnů.

*Je to nenáročná a odolná odrůda, pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících ale hlavně pokud máte větší kontejner, tak se dají pěstovat i na terase či balkonu! Odrůda je velmi oblíbena pro svůj bohatý výnos, a nejvíce dětmi, protože mlsají male plody jeden za druhým, zejména pro jejich výjimečně sladkou chuť a vzhled. Plody mají velmi široké a praktické využití: přímá konzumace plodů,  ideální jako dekorace jídel, do salátů v zeleninových salátech, na nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

*Setba: semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena sadíme na sazeničky pro venkovní výsadbu od poloviny března do poloviny dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy  - polovina května až polovina června. Použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota, dodržujeme teplotní rozpětí  20 - 25°C. Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 40-50 cm  x  70-90 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: