RAJČE MONSTER BELGIUM ,tyčové /10 SEMEN/

Kód: BVR4
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Lycopersicon lycopersicum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chcete gigantická rajčata? Tady jsou: belgická odrůda rajčat MONSTER BELGIUM, která nejsou geneticky modifikována (non GMO). Je to středně raná tyčová odrůda steakových rajčat, které mají středně silnou slupku, červené, velké plody, kterých váha dosahuje až 1400 gramů! Vyžaduje solidní oporu. Od květenství po plody dozrávají cca 90 dnů. Typicky steaková odrůda s masitou a koexistentní dužinou. Patří mezi indeterminatní odrůdy rajčat. Velmi oblíbena odrůda, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, tak i na poli. Odrůda je vitální a odolná k nemocem. Abychom dosáhli maximálních plodů, tak přibližně v polovině léta menší rajčata sesbíráme, abychom dali rostlině prostor k vyživování největších plodů. Zralé plody mají vrubovaný tvar, mají krásnou červenou barvu a mají velmi chutnou a pevnou dužinu, navíc nejsou přílišně vodnaté. Mají klasikou, jemně nasládlou rajčatovou chuť.

Rajčata mají vysokou hladinu lykopenu, což je přírodní antioxidant, který může snížit riziko vzniku rakoviny prostaty, kolorektálního karcinomu a žaludku. Rajčata obsahují velké množství vitaminu A, vitaminu C, stejně jako vitamín B a draslík, díky nimž jsou účinné při snižování hladiny cholesterolu a snižování krevního tlaku.

Lze použít také jako příloha k jídlům, jako salát, ideální k přímé konzumaci i k běžnému zpracování.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky cca 180 cm. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale až od poloviny května.

Rozestupy: 90 cm x 70 cm

Sběr: červenec až počátek listopadu

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: