RAJČE LEMON PLUM TYČOVÉ /20 SEMEN/

Kód: RC62
27 Kč
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu


*Představujeme Vám raritní velmi výnosnou odrůdu tyčových rajčat LEMON PLUM. Tato odrůda patří mezi původní odrůdy a její původ je v okolí Petrohradu Odrůda je charakteristická tím, že plodí rajčata velikosti, barvy a tvaru citronu. Plody mají dobrou, specifickou a osvěžující chuť s nádechem citrusů, proto je také vyhledávaná. Dužina této odrůdy je žlutá. Plody jsou velmi chutné, šťavnaté, Keříky jsou středně vysoké a dosahují výšky 150 cm. Doba zraní plodů je kolem 70-80 dnů.

*Je to nenáročná a odolná odrůda, pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících.
Plody mají velmi široké a praktické využití: přímá konzumace plodů, ideální jako dekorace jídel, do salátů v zeleninových salátech, na nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena sadíme na sazeničky pro venkovní výsadbu od poloviny března do poloviny dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - polovina května až polovina června. Použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota, dodržujeme teplotní rozpětí 20 - 25°C.

Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 40-60 cm x 80-100 cm
Sběr: srpen, září
Balení 20 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: