RAJČE CREAM SAUSAGE tyčové /10 semen/

Kód: RAJ934
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Lycopersicon lycopersicum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi populární tyčová odrůda žlutých rajčat CREAM SAUSAGE se řadí mezi středně pozdní odrůdy. Jedná se o vysoce produktivní odrůdu, která vytváří trsy menších rajčat. Keř dorůstá výšky 120 - 150 cm, keře se udrží, ale s ohledem na množství plodů pro jistotu dáme podporu. Od květenství po cca 80 - 120 g plody dozrávají cca 70 - 80 dnů. Oblíbena odrůda, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, tak i na balkóně i na poli, kde ale vyžaduje spíše chráněné místo. Zralé plody mají podlouhlý tvar, krásnou krémově žlutou až žlutou lesklou barvu a mají velmi chutnou šťavnatou dužinu. Pro svou sladkou chuť je vyhledávané gurmánskými kuchaři.

Jak naznačuje název, jsou výborné pro výrobu omáček. Lze použít také jako příloha k jídlům, jako salát, ideální k přímé konzumaci, zejména pro děti i k běžnému zpracování či nakládání. Plody lze po sklizni dlouho uchovávat čerstvé, nekazí se.

Rajčata mají vysokou hladinu lykopenu, což je přírodní antioxidant, který může snížit riziko vzniku rakoviny prostaty, kolorektálního karcinomu a žaludku. Rajčata obsahují velké množství vitaminu A, vitaminu C, stejně jako vitamín B a draslík, díky nimž jsou účinné při snižování hladiny cholesterolu a snižování krevního tlaku. Zahrnutí rajčat do vyvážené stravy tedy může pomoci předcházet infarktu, mrtvici nebo jiným problémům se srdcem.

 

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky cca 150 cm. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu po Třech zmrzlých – v prvotní fázi jsou rajčata citlivá na promrznutí. Potřebují o něco vyšší teplotu pro klíčení – rozpětí je mezi 21 -27 stupňů C. Semena sadíme na hloubku cca 0,5 - 0,6 cm,

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - po Třech zmrzlých. Lze zasít přímo do půdy, ale až od poloviny května.

Rozestupy: 80 cm x 80 cm, nenechávejte se překrývat rostliny, neboť po dešti neproschnou a může to způsobovat plísně.

Sběr: červenec až říjen

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: