RAJČE ARTISAN BLUSH TIGER ,tyčové /10 SEMEN/

Kód: GHT1
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Lycopersicon lycopersicum

Detailní informace

Detailní popis produktu

TOP mezi rajčaty – rajče ARTISAN BLUSH TIGER. Tato tyčová odrůda žíhaných rajčat se řadí mezi rané cherry indeterminatní odrůdy. Jedná se o velmi produktivní odrůdu, která vytváří trsy menších, švestkovitých rajčat, které při zraní, nepraskají. Keř dorůstá výšky 120 - 150 cm, takže potřebuje podporu. Od květenství po cca 4 - 5 cm velké plody dozrávají cca 70 - 80 dnů. Plody jsou malé, dosahují váhy 25 -35 g. Oblíbena odrůda, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, i na poli, kde ale vyžaduje spíše chráněné místo. Zralé plody mají štíhlý, podlouhlý válcovitý tvar, který připomíná švestky. Plody jsou masité, šťavnaté a pevné. Mají oranžově žluté efektní a jemné žíhané zbarvení. Rajčátka mají chutnou šťavnatou dužinu, mimořádně sladkou s nádechem tropického ovoce. Plody jsou zralé, až když mají lehce růžovou barvu. Možno provádět sběr neúplně zralých plodů, které v teple pak dozrají (ne ne přímém světle).

Lze použít také jako příloha k jídlům, na studené mísy, jako salát, ideální k přímé konzumaci, zejména pro děti i k běžnému tepelnému zpracování či nakládání.

Rajčata mají vysokou hladinu lykopenu, což je přírodní antioxidant, který může snížit riziko vzniku rakoviny prostaty, kolorektálního karcinomu a žaludku. Rajčata obsahují velké množství vitaminu A, vitaminu C, stejně jako vitamín B a draslík, díky nimž jsou účinné při snižování hladiny cholesterolu a snižování krevního tlaku. Zahrnutí rajčat do vyvážené stravy tedy může pomoci předcházet infarktu, mrtvici nebo jiným problémům se srdcem.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky cca 150 cm. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu po Třech zmrzlých – v prvotní fázi jsou rajčata citlivá na promrznutí. Potřebují o něco vyšší teplotu pro klíčení – rozpětí je mezi 21-27 stupňů C. Semena sadíme na hloubku cca 0,3 – 0,6 cm,

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - po Třech zmrzlých. Lze zasít přímo do půdy, ale až od poloviny května. Klíčení je delší, může trvat více jak 2 týdny.

Rozestupy: 70 cm x 90 cm, nenechávejte se překrývat rostliny, neboť po dešti neproschnou a může to způsobovat plísně.

Sběr: červenec až konec října

BALENÍ 10 SEMEN

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: