PÁLIVÉ PAPRIČKY ODRŮDA MACHU PICHU /5 SEMEN/

Kód: MACHP1
Novinka Tip
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Capsicum chinense

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  200 000 – 400 000 SHU 

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda MACHU PICHU. Jedná se o papričky, které pocházejí z PERU a u nás patří mezi nově pěstované odrůdy. Patří svými plody i keříkem mezi efektní a středně pálivé papričky s bohatou chutí.

Lusky jsou spíše válcovité, podlouhlé a mírně vráščité, asi 2-3 cm v průměru a nemají ostře zakončenou špičku – koncovka je zploštělá a zakončena malou špičkou. Délka plodů je různá, od 4 do 9 cm. Listy jsou sytě zelené což v kombinaci s barevností zralých i nezralých plodů dělá z této odrůdy také okrasnou a dekorativní rostlinu, takže je často pěstována jen pro okrasu, a to nejen v květináčích doma, ale i na balkonech.

Keř je hustý, košatý a kompaktní, takže potřebuje větší prostor. Odrůda má střední zrací dobu plodů – kolem 100 dnů a patří mezi odolnější druhy papriček. Rostlina dorůstá do výšky kolem 90 cm, keřík je hustý, má velké množství plodů, začíná vyzrávat ze zeleně zbarvených plodů po zralost v tmavě hnědé barvě. Takže v jednom okamžiku má plody zelené, světle hnědé a tmavě hnědé. Papričky můžete použít čerstvé do salátů nebo jako příloha k sendviči či jako součást pikantních pomazánek. Jsou také vhodné pro naložení, třeba v oleji. Výborné do pikantního guláše. Jsou ideální na sušení nebo chilli prášek.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

 

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 20 dnů. Semena namočíme ve vodě na cca 24 hodin. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 21 - 26 °C (vyšší je lepší), při pěstování by teplota neměla klesnout pod 21 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 21 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. Nerosit na listy! Přesazujeme, když rostlina má 2- 4 pravé listy. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme – vhodné je hnojivo FOCUS CHILLI. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 90 cm a plody dosahují až 9 cm.

 

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Středně pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: