PÁLIVÉ CHILLI VE TVARU PENISU YELLOW RARITA / 5SEMEN/

Kód: YELPP
Novinka Tip
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Capsicum annuum PETER PEPPER Yellow

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pálivost: 5000 až 30 000 SHU

*Představujeme Vám raritní CHILLI papričky odrůda PETER PEPPER YELLOW,   PENISOVÉ PAPRIČKY. Tvar ovoce je výmluvný a  nevyžaduje dalších popisů či komentářů – fotky vyjadřuji vše. Tato odrůda je řazena mezi středně pálivé odrůdy CHILLI.Tvar papriček přímo vybízí k provedení žertíků, kdy můžeme podarovat vzrostlý keřík s plody, nebo super překvapení, pokud podarujeme keřík ještě bez plodů. Vyvolají úsměv kdykoliv, když budou jako pikantní příloha k jakémukoliv jídlu!Pěstování:Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

*Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 18 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena.

*Lze je pěstovat po celý rok, pokud je chceme pěstovat venku, tak můžeme, ale musíme předpěstovat a vysadit ven koncem května začátkem června a přesazujeme rostliny 15-20 cm vysoké. Vyžaduji slunné stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 80 cm a plody dosahují 10 cm. Za  70 – 80 dnů od vyklíčení se objeví první výsledky tj. plody, které pobaví každého, kdo plody uvidí. Barva zralého plodu je žlutá. /Celoroční pěstování/

Balení obsahuje /5 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Mírně pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: