PÁLIVÉ CHILLI TRINIDAD SCORPION CHOCOLATE /10 SEMEN/

Kód: 2043
39 Kč
Skladem (> 5 ks)

Capsicum chinense

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  1000000 - 1500000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda TRINIDAD SCORPION CHOCOLATE. Patří mezi nejpálivější papričky, proto s konzumaci opatrně. V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou vesměs 5-6 cm dlouhé (mohou dorůst až 8 cm) a 4 cm široké. Plody jsou tenkostěnné a vyzrávají do krásné hnědé barvy. Jsou velmi aromatické, po rozkrojení nádherně voní. Mají charakteristický tvar, jakoby tenčí paprička s ocáskem škorpiona byla srostlá s širší nástavbou. Barva plodů ve fázi růstu se postupně mění, až do hnědé ve fázi zralosti. Pálivost při konzumaci je nárazová a stupňuje se. Po pálivé fázi nastupuje sladší, ovocná chuť.

 

TRINIDAD SCORPION CHOCOLATE delší, až 120 dnů dobu zrání a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 100 cm (skleníkově s maximální péči až 180 cm), šířka keře dosahuje 90 cm, zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD SCORPION CHOCOLATE nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

 

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahují výšky 100 cm a plody kolem 6 cm. Při pěstování v květináči – kořenový systém potřebuje prostor, proto sadíme do větších květináčů – min. 20 litrů objemu.

 

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny, si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

 

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: