PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY VARIEGATA /10 semen/

Kód: CPG3
29 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Capsicum annuum

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  50 000 – 100 000 SHU

CHILLI papričky odrůda VARIEGATA patří svým vzhledem mezi velmi efektní papričky, protože má nádherně pestré fialově zeleně bílé listy a nafialovělé květy.

Patří mezi středně pálivé odrůdy, které jsou s ohledem na velikost keře a množství plodů velmi vhodné pro domácí i balkonové pěstování v nádobách. Je taktéž poměrně odolná, lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase. Tyto papričky mají úzké, 2 cm dlouhé tenkostěnné plody s lehce voskovým povlakem.

Plody dozrávají od světlé zelené do žluté a pak z oranžové až po červenou, kdy barva zralých plodů je sytě červená. Plody rostou a jsou na silných stopkách a rostou směrem nahoru. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě pálivých omáček, vhodná pro zavařování. Jako přísada vhodná k masu nebo do guláše a asijské kuchyně. Vynikající jako přísada do nakládané zeleniny, zejména pokud chceme mít pikantní okurky, tak je to správná volba.


VARIEGATA má střední období dozrávání, které je kolem 90 - 100 dnů a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 50- 60 cm, šířka keře dosahuje 30-40 cm, keřík je košatý. Plody zrají z tmavě fialové do tmavě červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat. Mladé plody jsou chutné a dobře pálivé.

Pokud chcete jemnou středně pálivou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda VARIEGATA je vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 15 dnů. Semena namočíme ve vodě na cca 24 hodin. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 28 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 25 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. Přesazujeme, když rostlina má 2- 4 pravé listy. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme – vhodné je hnojivo FOCUS CHILLI. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 50-60 cm a plody dosahují 2 cm.

 

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

Balení 10/semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi pálivé
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: