PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY Devil's Tongue Chocolate /5 SEMEN/

Kód: CP87
39 Kč
Skladem (> 5 ks)

Capsicum chinense

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST: 150 000 – 325 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda Devil's Tongue Chocolate. Tato odrůda byla poprvé vyšlechtěna amišským farmářem v Pensylvánií v USA. Patří mezi středně pálivé chilli papričky

Patří mezi papričky, které mají úzké, dlouhé tenkostěnné plody. Je taktéž poměrně odolná, lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkónu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru – keřík může mít až 120 cm výšku a 50- 60 cm šířku.

Lusky jsou až kolem 5-6 cm dlouhé (výjimečně až 8 cm) a 2-3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a podlouhlý tvar. Barva zralých plodů je hnědá. Plody rostou a jsou na silných stopkách a svěšují se. Chuť dozrálých plodů je pikantní, ale příjemná, s ovocným nádechem a příchutí ořechů. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě pálivých omáček, ideální pro zavařování. Jako přísada vhodná k masu nebo do guláše.

Devil's Tongue Chocolate má střední, 90-100 dnů období dozrávání a patří mezi dost teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 100-120 cm, šířka keře dosahuje 60 cm, keřík je užší a pro jeho stabilitu je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Doporučujeme pěstovat s podporou. Zralé plody jsou hnědé barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčená, protože může dojít k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny, si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Středně pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: